Вшанували пам’ять про бійців Південно-Західного фронту

19 вересня у с. Городище Чорнухинського району відбулося  зібрання з нагоди вшанування пам’яті про трагічну подію часів війни - останнє засідання штабу Південно-Західного фронту на чолі із генералом М.П. Кирпоносом.

У зібранні взяли участь і виступили голова Чорнухинської районної ради Олександр Кривенко, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Зінчик, Мелехівський сільський голова Олексій Солодкий, ветерани Великої Вітчизняної війни, свідки подій 70-річної давнини. Будинок, у якому проходило останнє засідання штабу, знаходиться на території Мелехівської сільської ради.

Після останнього засідання штабу війська підійшли до урочища Шумейкове недалеко від Лохвиці. Вороже кільце замкнулося. У київському оточенні загинуло чотири армії-сотні тисяч воїнів. Це була найбільша воєнна катастрофа з відомих до того в історії. Стільки ж армій загинуло й на Південному фронті (під Уманню у серпні і в районі Мелітополя у жовтні 1941 р). 20 вересня під Лохвицею  загинув і сам командуючий Південно-Західним фронтом М. П. Кирпонос. Довгі роки обставини його смерті були невідомі (були версії, що він закінчив життя самогубством).

Але єдиний свідок його смерті Жадовський (він тоді був старшим політруком) розповів, що Кирпонос загинув від розриву міни.

Стратегічний задум гітлерівського керівництва був зірваний воїнами Південно-Західного та Південного фронтів.Тільки завдяки мужності та героїзму воїнів вдалося затримати ворога.  Проте дуже високу ціну довелося заплатити за це Червоній армії. Своїм життям солдати намагалися зупинити жорстокого ворога. Ми  завжди повинні пам’ятати про подвиг воїнів-визволителів, які захистили наш край. Перемога 1945 починалася із 1941 року. Не все було блискавично і чітко, але наполегливо наші визволителі просувалися уперед і робили все можливе для знищення фашистських загарбників.