Пам’ять за невинно убієнними

25 листопада в смт Чорнухи відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Україні.Присутні зібралися біля кургану Скорботи, щоб вшанувати пам’ять загиблих.

Мітинг-реквієм відкрив Чорнухинський селищний голова Віталій Черв’як. До присутніх звернулися голова райдержадміністрації Анатолій Бойко, заступник голови районної ради Микола Кривчун, краєзнавець Микола Булда. У своєму виступі заступник голови районної ради Микола Кривчун зазначив, що голодні 1932-1933 р. на Чорнухинщині принесли чимало страждань селянам. З частково збережених актів запису про смерть  деяких сільських рад  району постає сумна статистика голодомору.  Якщо по  с. Мокиївка  у 1932 р. зареєстровано за рік 33 смерті, то в 1933 – 133. Лише 5 частину померлих становили люди старші 60 років, решта – працездатного віку і діти.  По Хейлівщинській сільраді за 1 півріччя 1933 р. зареєстровано 200 смертей, по Сухоносівській – 157.

Аналіз причин смерті за актовими записами показує, що в більшості випадків вони просто фальсифікувалися за вказівками відповідних органів. З 100 записів про смерть  у  Мокиївській  сільраді у  35 випадках причиною смерті вказано  "параліч серця”,  в 11 ви падках – "по слабості”. З діагнозом "запалення нирок” в Куріньківській сільраді зареєстровано 25 смертей, як дорослим так і дітям. Приховуючи справжню причину смерті, у відповідній графі  зазначалося  " невідома”,  або "не встановлена”.

Панахиду по невинно убієнним провів настоятель Покровської церкви в смт.Чорнухи Іван Бондар. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, запалили свічки пам’яті.