Вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого у Чорнухах відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Про стан соціального захисту та пенсійного забезпечення учасників бойових дій на території інших держав». Участь у ньому взяли голова районної ради Олександр Кривенко, голова райдержадміністрації Анатолій Бойко, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Зінчик, заступник голови райдержадміністрації Алла Боровик, заступник голови райради Микола Кривчун, представники громадських організацій – голова районної спілки ветеранів війни в Афганістані «Побратими», голова Громадської ради при Чорнухинській райдержадміністрації Олександр Расько, голова районної організації ветеранів Юрій Бойко, голова районної організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України» Сергій Цимбал, учасники бойових дій на території інших держав, представники ЗМІ району та інші. Перед присутніми з інформацією щодо стану соціального захисту та пенсійного забезпечення учасників бойових дій на території інших держав виступили начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Молдован, начальник управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі Людмила Кочур. На більшість запитань було надано відповіді з посиланням на чинне законодавство.

Обґрунтовані відповіді також надали головний лікар центральної районної лікарні Віктор Сколота, провізор центральної районної аптеки № 67 філії ПОКП «Полтавафарм» Ігор Фера.

Одразу після засідання всі присутні на ньому та старшокласники Кізлівської, Чорнухинської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів побували в картинній галереї на відкритті фотовиставки «Нас водила молодість в бойовий похід!..», організованій районною спілкою ветеранів війни в Афганістані спільно з працівниками літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди.

Після відвідання фотовиставки відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів у парку смт Чорнухи.

Продовжилися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в районному Центрі культури і дозвілля. Воїнів-інтернаціоналістів привітали голова райдержадміністрації Анатолій Бойко, голова райради Олександр Кривенко, заступник військового комісара Лохвицько-Чорнухинського ОРВК Юрій Іващенко.

За значний внесок в організацію патріотичного виховання підростаючого покоління ветерана війни в Афганістані уродженця Харсік Івана Петренка нагороджено Почесною грамотою райдержадміністрації та райради. Ще дев’яти учасникам бойових дій вручено ювілейні медалі, трьом – грамоти Української Спілки ветеранів Афганістану.

Потім ветерани побували в Свято-Покровській церкві селища, де протоієрей Іван Бондар відправив загальний молебень за живих та заупокійну службу за тих, хто загинув та помер у мирний час.