Затверджено низку районних програм

17 лютого відбулася 14 сесія Чорнухинської районної ради 6 скликання, яку провів голова районної ради Олександр Кривенко. На пленарне засідання сесії запрошувалися сільські голови , керівники установ, організацій району. У роботі сесії взяв участь голова райдержадміністрації Анатолій Бойко.

Депутати розглянули такі питання порядку денного сесії : про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2011 рік, про внесення змін до районного бюджету на 2012 рік, про план роботи районної ради на 2012 рік, про затвердження Програми зайнятості населення по Чорнухинському району на 2012-2013 роки, про цільову Програму «Власний дім» на 2012-2016 роки, про програму підтримки діяльності Чорнухинської районної організації ветеранів на 2012-2015 роки, про затвердження Програми розвитку і фінансової підтримки редакції Чорнухинської районної газети «Нова праця» на 2012-2016 роки , про затвердження районної програми „Відзначення пам’ятних дат, ювілеїв та інших заходів на 2012 рік ”.

Так, зокрема, представляючи вищезгадану програму, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Лідія Лець повідомила, що 3 грудня 2012 року виповнюється 290 років з Дня народження нашого славетного земляка, видатного українського філософа, поета, педагога Григорія Сковороди. Враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення 290-річчя Г.С.Сковороди на державному рівні».

Чорнушани свято бережуть і шанують пам’ять про видатного земляка. Зокрема, готуючись до відзначення цієї дати, у цьому році заплановано цілу низку культурно-мистецьких заходів, серед яких:

- виготовлення, перевезення та встановлення пам’ятних знаків на честь Г.С.Сковороди;

- виготовлення друкованої продукції про край та музей Г.С.Сковороди;

- придбання для бібліотек району книги лауреата Міжнародної премії ім.Г.С.Сковороди, кандидата історичних наук, почесного громадянина смт.Чорнухи, письменника Володимира Стадниченка «Садівник щастя», у якій зібрані матеріали про Чорнухинський край, про земляків видатного філософа та проведення в Чорнухах її презентації;

- участь представників району у Всеукраїнських культурно-мистецьких заходах з нагоди 290-річниці з Дня народження Г.С.Сковороди;

- організація та проведення в Чорнухах третього творчого пленеру «Чорнухинська Сковородіана»:

- організація та проведення в Чорнухах наукової конференції з нагоди 290-річчя з Дня народження Сковороди:

- проведення районного конкурсу знавців творчої спадщини Сковороди «Іду за Сковородою»;

- організація та проведення літературно-мистецького свята «Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди» та інші. Депутати затвердили програму на 2012 рік.

Депутати районної ради внесли зміни до ряду районних програм, погодили договори оренди, надали дозвіл на укладення договорів оренди та розглянули інші питання порядку денного.

Голова районної ради Олександр Кривенко повідомив, що 10 лютого 2012 року заступник голови районної ради Микола Кривчун побував на засіданні правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування районних та обласних рад, де одним із питань було «Про прийом до Асоціації Чорнухинської районної ради». Всеукраїнська Асоціація прийняла відповідне рішення та було вручено Свідоцтво заступнику голови районної ради про членство в організації Президентом Асоціації, головою Харківської обласної ради Сергієм Черновим.