Опрацьовано проекти сесійних рішень

24 травня відбулося спільне засідання постійних комісій Чорнухинської районної ради, в якому взяли участь голова районної ради Олександр Кривенко, голова райдержадміністрації, депутат районної ради Анатолій Бойко, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Зінчик, начальники відділів райдержадміністрації.

Депутати взяли активну участь в обговоренні проектів рішень з питань, що виносяться на засідання позачергової 16 сесії районної ради 6 скликання, особливо тих, що стосуються оптимізації мережі шкіл. З інформацією по цих питаннях виступила методист районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Наталія Голіченко, яка повідомила, що у зв’язку з демографічною ситуацією, яка складається в районі, спостерігається різке зменшення кількості учнів в загальноосвітніх навчальних закладах. Так, на даний час, в 14 школах навчається лише 1046 учнів. За прогнозними показниками на 01.09.2012 року контингенти учнів будуть складати лише 997 дітей. На 2012 рік середня вартість утримання 1 учня по району складає в середньому 11,5 тис.грн. Але коли у Чорнухинській ЗОШ І-ІІІ ступенів-5,8 тис.грн., то у Пізницькій ЗОШ І-ІІ ступенів-17,0 тис. грн., Галявській ЗОШ І ступеня-25,5 тис.грн. Для підвезення дітей з Пізницької ЗОШ І-ІІ ступенів до Вороньківського НВК та Галявської ЗОШ І ступеня до Кізлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів планується використати шкільні автобуси. У 2 загальноосвтініх навчальних закладах, що планується під закриття з 17.05 по 21.05.2012 року проведені збори з педагогічними колективами, батьками, громадою села. Громади сіл Пізники та Галяво дали згоди на закриття Пізницької ЗОШ І-ІІ ступенів та Галявської школи І ступеня.

Також депутати розглянули проекти рішень та рекомендували сесії районної ради затвердити для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм проекти «Впровадження енергозберігаючих заходів в приміщенні Вороньківського НВК» та «Естетичному вихованню нащадків Григорія Сковороди – належні умови» та в разі здобуття перемоги у Всеукраїнському конкурсі передбачити співфінансування з районного бюджету в 2013 році. Для участі в обласному конкурсі проектів та програм розвитку територіальних громад Полтавської області депутати рекомендували сесії районної ради затвердити проект «Впровадження енергозберігаючих заходів в приміщенні Чорнухинської початкової школи естетичного виховання» та в разі здобуття перемоги в обласному конкурсі передбачити співфінансування з районного бюджету в 2013 році. Депутати вирішили винести ці питання на розгляд 16 сесії 6 скликання районної ради.