Серед тематичних заходів - «круглий стіл»

15 лютого у Чорнухах пройшли заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Керівники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, воїни-афганці, старшокласники, громадськість райцентру поклали квіти до пам’ятного знаку і після виступу голови районної Спілки ветеранів війни в Афганістані «Побратими» Олександра Раська вшанували світлу пам’ять про загиблих хвилиною мовчання.

Продовжилися тематичні заходи у районному Центрі культури і дозвілля, де до учасників бойових дій на території інших держав звернулися голова районної ради Надія Кривчун, голова райдержадміністрації Олег Ковган. Було наголошено, що сьогодні воїни-афганці і війсковослужбовці, які боронили незалежність України на Сході, проводять спільну роботу, спрямовану на патріотичне виховання підростаючого покоління. Керівники району висловили щиру вдячность і повагу тим, хто пройшов через випробування війною, побажали здоров’я, миру і благополуччя.

Пам’ятними медалями нагороджені активісти ветеранського руху Валерій Радівілов, Григорій Йовенко, Юрій Троневський, Анатолій Нестеренко, Олександр Оксюта, Олександр Рекунь. Орден «За вірність народу України» вручено учаснику АТО Володимиру Іванову.

Завершилась церемонія концертом, який підготували учасники художньої самодіяльності районного Центру культури і дозвілля.

Потому в залі засідань адмінбудинку відбулося засідання круглого столу на тему: «Про стан соціального захисту та пенсійного забезпечення учасників бойових дій на території інших держав». Участь у ньому взяли голова райради Надія Кривчун, заступник голови райдержадміністрації Владислав Бибик, голова районної Спілки ветеранів війни в Афганістані «Побратими», голова Громадської ради при райдержадміністрації Олександр Расько, учасники бойових дій на території інших держав, представники ЗМІ району та інші.

Перед присутніми виступили начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Молдован, начальник управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі Юрій Самойлік та надали обґрунтовані відповіді на запитання, що цікавили учасників круглого столу. Це, насамперед, порядок виплати компенсацій за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) на 2016 рік, санаторно-курортне лікування, підвищення пенсій військовослужбовцям та інші.

На ряд запитань відповіли головний лікар комунального закладу «Чорнухинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Віктор Огарь, завідувач центральною районною аптекою № 67 філії ПОКП «Полтавафарм» Володимир Бовкун.