Сесія районної ради

21 квітня у Чорнухинській районній раді відбулося пленарне засідання 6 сесії 7 скликання. На засіданні були присутні голова райдержадміністрації Олег Ковган,перший заступник голови райдержадміністрації Микола Граменко, начальники відділів райдержадміністрації, керівники установ, організацій району. Вела пленарне засідання голова районної ради Надія Кривчун.

Попередньо всі питання порядку денного сесії були розглянуті на засіданнях постійних комісій районної ради.

Із звітом про виконання делегованих районною радою повноважень за період роботи із квітня 2015 року по квітень 2016 року перед депутатами виступив голова райдержадміністрації Олег Ковган, який повідомив, що для підвищення обізнаності ділових кіл щодо інвестиційних можливостей Чорнухинського району оприлюднено на веб-сайті райдержадміністрації паспорт Чорнухинського району, презентацію інвестиційно-привабливих сторін Чорнухинщини, підготовлено реєстр земельних ділянок в районі, що пропонуються для продажу чи передачі в оренду на конкурсних умовах під реалізацію інвестиційних проектів, інформацію про соціально-економічний розвиток району.

Протягом 2015 року за рахунок усіх джерел фінансування в районі освоєно 11 млн. 58 тис. грн. капітальних інвестицій . що майже у 2 рази більше ніж у 2014 році (за 2014 р.-6095 тис. грн.).

На ремонт доріг сільських населених пунктів використано в 2015 році 2,46 млн. грн.

На роботи по облаштуванню вуличного освітлення в населених пунктах району використано 1,07 млн. грн..

Також значні обсяги коштів були вкладені в ремонт водогонів та водонапірних башт 1, 024 млн. грн. (реалізація І черги проекту «Реконструкція системи водопостачання селища Чорнухи». (384,1 тис. грн.) та ремонт 2 водозабірних свердловин (131,9 тис. грн.), капітальний ремонт водогону по селі Красне (435 тис. грн.), ремонт водомережі в селі Бондарі (17 тис. грн.), ремонт водонапірної башти селі Мокіївка (9 тис. грн..), водонапірної башти в селі Харсіки (29 тис. грн.), скважини дитячого будинку сімейного типу в селі Нетратівка (18 тис. грн.).

На даний час ведеться підготовка 4 інвестиційних проектів регіонального розвитку для участі в регіональному конкурсному відборі на фінансування з державного фонду регіонального розвитку: «Реконструкція Чорнухинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Г.С. Сковороди в смт. Чорнухи Чорнухинського району Полтавської області»; «Шлях до об’єднання: ремонт дороги місцевого значення Лісова Слобідка – Городище»; «Реконструкція системи газопостачання котельні під теплогенераторну дошкільного навчального закладу «Берізка» по вул. Мележика, 10 в смт. Чорнухи»; «Придбання шкільного автобуса для Гілецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів».

Заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Юрій Ряса ознайомив присутніх із результатами виконання районного бюджету у за І квартал 2016 року та з внесенням змін до районного бюджету на 2016 рік.

Детально ознайомила присутніх із станом підготовки до сезону відпочинку та оздоровлення дітей та молоді у Чорнухинському районі влітку 2016 року начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Семегал.

Головний лікар КЗ «Чорнухинська ЦРЛ» Костянтин Самойлік проінформував обранців про районні програми забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними засобами на 2016 – 2017 роки, цільову соціальну Програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки.

Жваве обговорення викликало питання «Про реформування друкованого засобу масової інформації «Нова праця» та редакції Чорнухинської районної газети «Нова праця», засновником яких є Чорнухинська районна рада». Відповідно до Закону України “ Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації ”, Закону України “ Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні ”, на підставі пропозиції трудового колективу Чорнухинської районної газети «Нова праця» стосовно способу реформування районній раді необхідно вийти зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації «Нова праця» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації. Обранці вирішили фінансувати газету за діючою програмою.

Також депутати розглянули питання « Про схвалення та подання на конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році проектів «Реконструкція Чорнухинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Г.С. Сковороди в смт. Чорнухи Чорнухинського району Полтавської області та «Придбання шкільного автобуса для Гілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Гілецької сільської ради, с. Гільці Чорнухинського району Полтавської області».

З усіх питань порядку денного сесії прийняті відповідні рішення.