Внесли зміні до низки програм, ухвалили бюджетні рішення

29 квітня під головуванням заступника голови Чутівської районної ради Віктора Калаура відбулася 29 сесія районної ради. У пленарному засіданні взяли участь голова районної державної адміністрації Леся Володькіна, її заступник, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій району, сільські, селищні голови, керівники районних осередків політичних партій, представники правоохоронних органів, органів правосуддя, засобів масової інформації та громадських організацій.

На початку засідання Віктор Калаур ознайомив присутніх з кадровими змінами у Чутівському районі. Також перед присутніми виступив кандидат на посаду начальника районного відділу УМВС України в Полтавській області Антон Тонконог.

Депутати,зокрема, ухвалили зміни до Програми економічного і соціального розвитку Чутівського району на 2014 рік, в частині спрямування залучених до районного бюджету субвенцій, коштів із загальних фондів селищних, сільських бюджетів на покращення навчального процесу в загальноосвітніх школах району, надання послуг відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та покращення якості харчування і надання медичних послуг в лікувальних закладах району.

Депутатами був заслуханий звіт директора комунальної установи «Архітектурно-планувальне бюро Чутівського району» Наталії Розумнюк та укладений контракт із нею на наступні три роки.

Начальник відділу управління майном спільної власності територіальних громад району Ігор Курінний ознайомив присутніх зі змінами до цільової Програми впровадження в Чутівському районі Проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Європейського Союзу (ЄС) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ» на 2012 – 2015 роки.

Про мережу оздоровлення учнів шкіл району та плану охоплення дітей і підлітків видами праці влітку 2014 року доповідала начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Мілана Павленко.

Начальник фінаннсового управління Чутівської райдержадміністрації Валентина Грекова внесла на затвердження сесії районної ради звіт про виконання районного бюджету за 3 місяці 2014 року: по доходах у сумі 20281,5 тис. грн., з них по загальному фонду – 19675,9 тис. грн., по спеціальному фонду – 605,6 тис. грн., по видатках у сумі 21757,8 тис. грн., з них по загальному фонду – 21171,8 тис. грн., по спеціальному фонду – 586,0 тис. грн., наданню кредитів у сумі 15,0 тис. грн. та поверненню кредитів в сумі 15,0 тис. грн. по спеціальному фонду.

Надходження до районного бюджету з урахуванням трансфертів склали 20281,5 тис.грн. або 93,1 %, в тому числі доходи загального фонду становлять 19675,9 тис.грн. або 92,2 % до планового обсягу відповідного періоду (21340,2 тис.грн.).

Власні надходження загального фонду районного бюджету становлять 2153,3 тис. грн. Неподаткові надходження загального фонду становлять в сумі 8,3 тис. грн.

До спеціального фонду районного бюджету за 3 місяці надійшло доходів з урахуванням трансфертів в сумі 605,6 тис.грн., з них власні надходження бюджетних установ районного бюджету, які є основним джерелом формування спеціального фонду районного бюджету, склали в сумі 524 тис. грн., або 141% до плану.

За звітний період до загального фонду районного бюджету надійшли дотації в сумі 8833,6 тис. грн. або 89,8% та субвенції 8655,2 тис. грн. або 92,3%.

Видатки районного бюджету за 3 місяці поточного року з урахуванням міжбюджетних трансфертів освоєні в сумі 21757,8 тис. грн.

Видатки загального фонду виконані на 90,6 відсотки, що в грошовому виразі складає 21171,8 тис. грн. до планових асигнувань на відповідний період з урахуванням змін. За показниками спеціального фонду виконання склало 586,0 тис. грн.

За звітний період основна питома вага коштів районного бюджету спрямована на галузі соціально – культурної сфери і загалом складає 19880,7 тис. грн. .

Валентина Грекова також доповіла про внесення змін до показників районного бюджету на 2014 рік. Доходну частину загального фонду районного бюджету (без урахування трансфертів) планується зменшити на 828 тисячі 667 гривень. Зокрема планується зменшити план надходжень по податку на доходи фізичних осіб в сумі 830 тис. 667 грн., збільшити податок на прибуток підприємств – 1200 грн. та суму неподаткових надходжень – 800 гривень. За рахунок офіційних трансфертів зменшено на 934 тисячі 019 гривень, в тому числі:

- дотація вирівнювання 799 тис. 400 грн.;

- додаткова дотація на виплату надбавок за якість виконання роботи медичним працівникам закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, у непілотних проектах – 81 тис. 100 грн.;

- кошти, що надходять до районного бюджету з селищних та сільських бюджетів – 53 тис. 519 гривень.

Згідно Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік” фінансовий ресурс районного бюджету зменшено за рахунок видатків, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів на суму 1 млн. 627 тис. 132 гривні. Вищевказані зміни до бюджету були затверджені. Головуючий подякував депутатам за роботу.