Навчалися депутати районної ради та посадові особи місцевого самовряування

e-mail Друк PDF

Минулої середи у районному залі засідань відбувся семінар для посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів районної ради. Його відкрив голова районної ради Микола Постернак, який наголосив на важливості даного заходу.

Про організаційно-правові засади служби в органах місцевого самоврядування, правовий статус діяльності депутатів районної ради, їх права та обов’язки присутніх інформував начальник відділу організаційного забезпечення діяльності Полтавської обласної ради Володимир Глушко. Зокрема, доповідач акцентував на грунтовному знанні базових для органів місцевого самоврядування законів. Скажімо, до Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” з моменту його прийняття 48 разів вносилися зміни, тож непросто бути в курсі всіх цих новацій, та статус депутата чи посадової особи зобов’язує добре орієнтуватися у законодавстві, щоб якісно служити громаді.

Про повноваження органів місцевого самоврядування у сфері регулювання земельних відносин інформував Олександр Шило, заступник начальника Головного управління Держкомзему у Полтавській області. Ця тема викликала чимало запитань: і загальних щодо здійснення землеустрою, і конкретних, як, приміром, щодо жителів Петро-Давидівської сільської ради, яким свого часу були видані державні акти на право власності на землю з виправленнями, чого категорично не допускає законодавство, отож більше сотні людей зіткнулися з масою проблем при переоформленні спадку і т. д., їх документи вважають недійсними. На думку Олександра Шила, державні акти мають бути перероблені за рахунок винуватців – виконавців, які свого часу допустили помилку. Як зазначив Микола Постернак, районною радою будуть вжиті всі належні заходи для вирішення даної проблеми.

Не менш активно присутні обговорювали і актуальні питання забезпечення дотримання антикорупційного законодавства, про що повів мову доктор наук з державного управління, заступник начальника Управління державної служби Головного управління державної служби України у Полтавській області Микола Лахижа. Йшлося про зміни в чинному антикорупційному законодавстві України, спричинені введенням у дію з 1 липня 2011 р. Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”.

Практичні поради, як не допустити помилок при декларуванні доходів державних службовців, давала начальник Диканського відділення Полтавської МДПІ Ольга Селецька.

Присутні отримали багато корисної інформації, яка стане у нагоді при вирішенні питань життєдіяльності територіальних громад.