Актуальні питання життєдіяльності району

Минулої п’ятниці відбулася тридцять четверта сесія районної ради шостого скликання, яку провів голова районної ради Станіслав Муха. Депутати затвердили звіти начальника фінансового управління Євгена Фесенка про виконання районного бюджету за І квартал 2014 року та про внесення змін до районного бюджету на 2014 рік; затвердили склад конкурсної комісії з питань оренди об'єктів (майна) спільної власності територіальних громад району; внесли зміни і доповнення до Програми підтримки соціально вразливих верств населення району на 2014-2016 роки "Турбота", затвердженої рішенням двадцять восьмої сесії районної ради шостого скликання 17 грудня 2013 року; прийняли звернення депутатів Диканської районної ради до Полтавської облдержадміністрації та Полтавської обласної ради; частково задовольнили подання прокурора Диканського району; затвердили розпорядження, прийняті в міжсесійний період та розглянули інші питання порядку денного.

Хід виконання Програми залучення інвестицій у розвиток економіки району на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням сьомої сесії шостого скликання від 21 квітня 2011 року, висвітлив начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Віталій Дейнека. За його словами, головними напрямами впровадження інвестиційних проектів на Диканщині є організація і розвиток сільськогосподарських та промислових підприємств, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу, розвиток туризму.

Обсяги капітальних інвестицій за 2013 рік становлять 173,7 млн. грн., що становить 98,2% до минулого року (176,9 млн. грн.). Відповідно до рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку районів Полтавської області за 2013 рік Диканський район зайняв за обсягами капітальних інвестицій у розрахунку на 1 особу (8906 грн.) третє місце в обласному рейтингу (в 2012 році – 2 місце, у 2011 році – 4 місце), за обсягами прямих іноземних інвестицій за 2013 рік у розрахунку на 1 особу (11,4 доларів США) – сімнадцяте місце в обласному рейтингу.

Пріоритетний інвестиційний проект району впроваджує компанія "Піонер Хай-Бред", що входить до складу корпорації "Дюпон", якою збудовано та введено в експлуатацію другу чергу заводу з кондиціювання насіння ТОВ "Стасі Насіння" на суму 400 млн. грн. Підприємство забезпечує своєчасне постачання сільгоспвиробникам гібридного насіння кукурудзи та соняшнику торгової марки Піонер®.

У селі Глоди на березі річки Ворскла у 2012-2014 роках ведеться будівництво бази відпочинку "Мис Доброї Надії". Вартість проекту – 8 млн. грн., збудовано артезіанську свердловину для водопостачання, споруджено пішохідний міст через річку, замінено застарілі інженерні комунікації, проведено роботи з очистки лісу, берегоукріплення та облаштовано пляжну зону.

Підприємство ПАФ "Подоляка" інвестувало близько 3 млн. грн. у розвиток мисливського господарства на території трьох районів, у тому числі в будівництво центрального офісу в селі Ландарі. Завершені роботи щодо введення в експлуатацію цеху альтернативного виду палива – пелетів – на підприємстві ТОВ НВП "Інтерагросервіс". Проведено ремонт 26 приміщень торговельної мережі району, у тому числі фасадів магазинів на суму 268,2 тис. грн., уведено в експлуатацію два торговельні павільйони: ПП В.В.Яресько, що спеціалізується по продажу насіння, на суму 250 тис. грн., та ТОВ "Кулиничівське" з продажу хлібобулочних виробів у с. Стасі на суму близько 230 тис. грн., відкрито магазин продтоварів ТОВ "Алмакс-АВТО" на 60 тис. грн. Загальна сума коштів, використаних на ремонти приміщень магазинів та встановлення малих архітектурних форм по району, становить 808,2 тис. грн.

У розвиток садівництва інвестовано 195 тис. грн. Проведено насадження нового саду горіхоплідних ФГ "Сади Полтавщини-2012" загальною площею 19 га на території Байрацької та Великорудківської сільських рад на загальну суму 100 тис. грн. Райдержадміністрацією проведено ряд організаційних заходів, направлених на підтримку та розвиток підприємницької діяльності в галузі садівництва. На засіданнях координаційної ради з питань розвитку підприємництва при РДА в 2013 році розглянуто бізнес-проекти суб'єктів підприємництва, направлено подання до Полтавського РФПП щодо надання фінансової підтримки. Два суб'єкти господарювання

отримали фінансову допомогу на загальну суму 290 тис. грн., у тому числі 42 тис. грн. – кошти району, акумульовані у фонді.

За бюджетні кошти у 2013 році проведено ремонти 11 дошкільних навчальних закладів району, освоєно коштів на суму 376,1 тис. грн., у тому числі ДНЗ "Фіалка" с. Великі Будища – 150 тис. грн., ДНЗ "Пролісок" с. Стасі – 64 тис. грн.; проведено ремонти Байрацької загальноосвітньої школи І-ІІ ст. – 20 тис. грн., Водянобалківської з/о школи І-ІІІ ст. – 20,93 тис. грн., Стасівська гімназія ім.М.Башкирцевої – 14 тис. грн.

Управліннями та відділами райдержадміністрації проводиться робота щодо пропагування новітніх розробок в агропромисловому, житлово­комунальному господарствах та інших напрямках шляхом залучення підприємств, організацій та установ району до проведення семінарів, виставок на регіональному та всеукраїнському рівнях: Всеукраїнській сільськогосподарській виставці "Агро-Експорт", виставках "100 кращих товарів України", "Барвиста Україна".

У 2014 році триватимуть роботи з модернізації та технічного переозброєння виробництва, а саме: завершення будівництва третьої черги інвестиційного проекту ТОВ "Стасі Насіння", завершення реконструкції пташника ємністю 100 тис. голів курей-несучок та реконструкції пташника під яйцесклад з цехом сортування яєць ПАТ "Полтавська птахофабрика", закінчення реконструкції млинового комплексу зі збільшенням потужності млина з 50 до 130 т на добу ТОВ "ДиканькаМлин", що сприятиме збільшенню обсягів виробництва.

Райдержадміністрація тримає на постійному контролі питання оновлення інвестиційних пропозицій, баз даних невиробничих та виробничих приміщень, земельних ділянок, які є інвестиційно привабливі для підприємств малого і середнього бізнесу. Поновлений перелік земельних ділянок несільськогосподарського призначення, придатних для будівництва об'єктів виробництва та сфери обслуговування. Але на території району є об'єкти, де тривалий час після припинення виробництва є порожні виробничі приміщення: ЗАТ "Промінь", молокозаводу, ВКП "Агробаланс", приміщення, що є комунальною власністю сільських громад, – дитячого садка в с. Кратова Говтва, школи в с. Чернечий Яр.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь депутати Микола Постернак, Сергій Джюве. У роботі сесії взяв участь голова райдержадміністрації Олександр Ус.