У Заводському у співпраці з обласною радою капітально відремонтують амбулаторію

У місті Заводське Лохвицького району тривають роботи з капітального ремонту приміщення амбулаторії сімейної медицини №1 по вулиці Садовій, 2а. Як зауважує міський голова Заводського Віталій Сидоренко, у 2010 році було прийнято Стратегічний план розвитку міста, розрахований до 2020 року. Одним із його пріоритетних напрямків зазначено розвиток медицини. І ремонт будівлі колишньої поліклініки зокрема.

¬– Будівництво поліклініки у місті розпочали ще у 80-х роках за часів Радянського Союзу, – розповідає Віталій Сидоренко. – Проте з фінансуванням виникли проблеми. Тож за будівництво взялися підприємства міста. Медичний заклад будували фактично вскладчину, підприємства виділяли власні будівельні бригади. В експлуатацію будівлю ввели у 1994 році. І після цього ніхто й палець об палець не вдарив. Будівля потребувала капітального ремонту, адже вже давно не відповідає вимогам сьогодення.

Умови дійсно були не надто комфортні. У приміщенні гуляли протяги, старі вікна теж пропускали холод. Тож як не намагалися опалювати будівлю, у ній все одно було прохолодно. Завідувач Заводською сімейною амбулаторією № 1, що знаходиться в будівлі поліклініки, Галина Лисенко розповідає, що від холоду потерпали і лікарі, і пацієнти. Особливо у дитячій консультації.

Тож міська влада взялася за реконструкцію поліклініки. І почала шукати кошти на реалізацію масштабного проекту. Їх залучали з різних джерел. Та, насамперед, подали проект на конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області у 2017 році.

– До участі в проекті залучили Бодаквянську сільську раду, котра на умовах співфінансування виділила 50 тисяч гривень, – говорить Віталій Сидоренко. – Партнером також стало Українсько-американське спільне товариство «Каіс», котре виділили 117 тисяч гривень. А 600 тисяч гривень громада отримала з обласного бюджету як один із переможців обласного конкурсу в четвертій категорії (спільні проекти). Решту коштів – а це майже 4 мільйони гривень – потроху докладаємо, щоб зробити капітально цей об’єкт.

На сьогодні в будівлі замінено вікна на першому та другому поверхах. Практично завершено внутрішнє утеплення другого поверху, частково покладено плитку, зроблено підлогу. Закінчується монтаж електромереж, монтується сантехніка.

– Хоча ремонтні роботи ще тривають, зміни на краще вже відчуваються, — зауважує завідувач Заводською сімейною амбулаторією №1 Галина Лисенко. – Стало значно тепліше. І це нас надзвичайно радує, адже ми приймаємо пацієнтів у комфортних умовах. Ще заплановано утеплити фасад зовні, тож завдяки енергозберігаючим заходам ми зможемо у майбутньому заощадити кошти, які раніше витрачали на енергоносії. А заощаджене зможемо використати на розвиток закладу.

Нині сімейна амбулаторія №1 обслуговує у Заводському майже 4 тисячі дорослих та 1300 малюків. У приміщенні поліклініки успішно співпрацюють три сімейні лікарі, педіатр амбулаторії та спеціалісти вторинної ланки медицини. Проводять виїзний прийом вузькі фахівці – хірург та гінеколог. Окрім того, приходять на консультацію й пацієнти інших амбулаторій.

– Цей заклад для міста надзвичайно важливий, – резюмує міський голова Віталій Сидоренко. – Тому вдячний конкурсній комісії обласної ради за те, що обрали саме наш проект з-поміж інших. І особисто голові Полтавської обласної ради Олександру Біленькому, котрий підтримав проект нашої громади щодо реконструкції будівлі амбулаторії. А ще – небайдужим землякам-депутатам, які представляють Лохвицький район в обласній раді й відстоюють інтереси громади.

Настя ТОПОЛЯ