Чарівна симфонія козацтва

Під такою назвою на Полтавщині 31 серпня 2019 року пройшов фестиваль, присвячений композитору Петру Чайковському.

Балет, класична музика, козацькі забави, кінне шоу, смаколики та майстер-класи – все це відбулося в Омельницькій об'єднаній територіальній громаді Кременчуцького району, яка власне й організувала це культурно-мистецьке дійство за сприяння Департаменту культури і туризму облдержадміністрації.

Ініціатива громади перемогла конкурсі «Малі міста – великі враження». На проведення фестивалю за урядовою програмою виділили 700 тисяч гривень і 300 тисяч – із місцевого бюджету. Фестиваль присвячений композитору Петру Чайковському, козацький рід якого походить із Омельника.

Як зазначила голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва, за мету ставили показати, що корені видатних особистостей походять від відомих козацьких родин. На Омельницькій землі працював також і науковець із світовим іменем Володимир Вернадський. Петро Чайковський пішов від місцевого роду Чайок.

«Формат заходу обрали незвичайний, адже на святі люди мають отримати задоволення. Думаю, що нашим гостям він припав до душі. Тут лунає класична музика, яку можна слухати просто неба, за невимушених обставин. І люди повинні отримувати від неї насолоду», – сказала Олександра Шереметьєва.

Відвідали масштабне дійство депутати Полтавської обласної ради, представники облдержадміністрації, мешканці сусідніх населених пунктів.

Просто неба розгорнули кілька локацій. Майстрині проводили майстер-класи з народних промислів. Охочих пригощали варениками, галушками та козацьким кулішем. Для любителів фотографуватися облаштували кілька фотозон. На деревах розмістили виставку світлин найвідоміших родин Омельника. А ще для гостей показали шоу на ходулях та кінні змагання. Фестиваль «Чарівна симфонія козацтва» провели вперше.