Людям на добро

Майже шість років очолює Чутівську сільську раду Оржицького району Мирослав Тимофійович Боговик. Шанують його в селі як доброго та чуйного керівника, працьовиту, виключного розуму людину. Про нього кажуть народним прислів‘ям: «Грамотний, видющий і на все тямущий». Тож не дивно, що саме Мирослава Тимофійовича обрали сільським головою повторно.

Під час першої виборчої кампанії (2006 р.) Мирослав Тимофійович не давав ніяких красномовних порожніх обіцянок, у які вже мало люди вірять, а запевнив, що намагатиметься робити обидва села кращими, ніж вони були до цього.

І обіцяне виконується. Найперше, відновив роботу Чутівський дитячий садочок «Дзвіночок». Сьогодні цей дитячий дошкільний заклад - відремонтоване, оснащене новими меблями та електропобутовим обладнанням (телевізор, DVD-програвач, холодильник та ін.) приміщення, яке опалюється власною газовою теплогенераторною, збудованою за рахунок субвенцій з державного бюджету у 2007 році. Цього року за співфінансування з сільського бюджету та СТОВ «Україна» проведено капітальний ремонт харчоблоку.

Багато було зроблено сільським головою для функціонування медичних закладів на території сільської ради: газифіковано амбулаторію в с.Чутівці (2006 року) та ФАП (2008 р.) у с. Новий Іржавець, проводилися косметичні ремонти приміщень, придбавалися медикаменти та обладнання. Та сьогодні, з жалем констатує сільський голова, у зв‘язку із змінами в бюджетному законодавстві ці установи передано на баланс ЦРЛ, яка теж недофінансована. Таким чином поверхневе ситуативне фінансування, на думку М.Боговика, ставить під питання саме існування медицини у селі.

Жоден населений пункт не може існувати й без закладів культури. В 2007 роі для потреб Чутівського СБК придбано звукопідсилюючу апаратуру. В 2008 році силами працівників СБК проведено косметичний ремонт фойє, у 2009 році за фінансування СТОВ «Україна» відремонтовано фасадну частину сільського Будинку культури.

З 1 січня 2009 року було прийнято рішення про пристосування приміщення колишнього дитячого садка в с.Новий Іржавець під сільський Будинок культури. «Звичайно, цей варіант мало кого влаштовує, але, як кажуть, все починається з малого».

На особливому контролі перебуває питання благоустрою населених пунктів. Постійно проводяться дні наведення порядку на закріплених територіях. Мирослав Тимофійович дякує за допомогу в організації роботи всім працівникам установ та організацій, які фукціонують на території сільської ради. Великі обсяги робіт виконують учні Чутівської ЗОШ І – ІІІ ступенів (директор – Ю.В. Сук). Надзвичайно плідно працює сільський голова в питаннях благоустрою з Оржицьким районним центром зайнятості. М.Т. Боговик організовує активну участь жителів сіл Чутівки та Нового Іржавця у громадських роботах по вирішенні важливих питань громади.

У 2010 році в партнерстві з дирекцією СТОВ «Україна» розпочато роботи з реконструкції, а правильніше буде сказати, з проведення вуличного освітлення с.Чутівка (здійснено роботи на трьох КІП, освітлено більшу частину села). У 2012 році розпочато роботу з виготовлення проектно-кошторисної документації на вуличне освітлення в с. Новий Іржавець.

Сільський голова Боговик М.Т. глибоко переконаний у тому, що особливим моментом у життєдіяльності кожної людини має бути пам’ять про подвиг наших предків. Саме тому у 2010 році проведено капітальний ремонт пам’ятника воїнам-односельцям, Братської могили, повну реконструкцію (включаючи ремонт освітлення) Алеї Пам’яті, капітально відремонтовані ритуальні майданчики на двох кладовищах у с. Чутівці. У 2011 році спільними зусиллями з ТДВ «Оржицький завод «Райдуга» відновлено огорожу навколо парку в с. Новий Іржавець. А за підтримки СГВК «Плехів» на пам’ятнику воїнам-односельцям встановлено нові меморіальні дошки.

У рамках проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в с.Чутівці проведено благоустрій артезіанської свердловини (зведено приміщення нової пультової, новий паркан, завезено пісок і щебінь) та на двох вулицях проведено заміну водопровідної мережі. У с. Новий Іржавець завдяки спільним зусиллям сільської ради, громади села, орендарів, які працюють на земельних паях, новоіржавці здійснили капітальний ремонт артсвердловини.

Окрім згаданого ще багато чого було зроблено для громади під керівництвом сільського голови Боговика протягом останніх років. Доречно зазначити, що за цей час значно покращилась матеріально-технічна база всіх без виключень закладів, які перебувають на балансі сільської ради, значно виріс рівень благоустрою населених пунктів. Підтвердженням цього є те, що в 2009 році в конкурсі-огляді «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» Чутівська сільська рада посіла 3 місце. Значно виріс рівень культурно-масових заходів у селах.

Мирослав Тимофійович ніколи не вибудовував особливих планів, а чим більше працює на цій посаді, тим більше переконується у простій істині: ні з Полтави, ні з Києва ніхто не приїде будувати світле майбутнє ні в Чутівку, ні в Новий Іржавець. Тільки ті люди, які народилися і проживають на цій землі, можуть і мусять робити своє життя та свої села кращими, охайнішими. Керівник громади упевнений, що кожна людина залишає свій слід на землі, і лише від кожного з нас залежить, яким він буде.

Варто починати з себе. Сьогодні не треба виглядати із-за рогу і чекати, що хтось відкопає прорвану трубу, обріже повалене дерево, викосить бур’ян на могилах чиїхось батьків, врешті-решт забере пляшку пива у п’ятикласника… Це все - громадянський обов’язок, усе те, що ми робили 15-20 років тому, а сьогодні через свою байдужість і черствість душ називаємо сором‘язливо «моя хата скраю». Це все те, що заводить нашу націю у глухий кут суспільно-історичного розвитку.

Сільський голова Боговик глибоко переконаний у тому, що на керівних посадах в органах місцевого самоврядування сьогодні працюють виключно закохані в цю роботу ентузіасти справи, на жаль, іншої мотивації сьогодні немає. Завжди у своїй роботі користувався принципом, що до справи потрібно ставитися так, щоб не було соромно від людей ходити по своєму селу.

Звичайно, в такій справі не можливо обійтися без надійних партнерів, адже, як кажуть в народі, «Один в полі не воїн». Тож і дякує Мирослав Тимофійович за співпрацю у вирішенні проблем громади директору СТОВ «Україна» І.Д. Теслі, директору ТДВ «Оржицький завод «Райдуга» О.І. Лантуху, голові СГВК «Плехів» Л.П. Мазур, керівникові ФГ «Підкова+» В.В.Чугуєвцеві, приватним підприємцям О.О. Гришину, Е.В.Калєнтієвій, А.О. Дворніченкові, Г.М. Антоненкові, В.П. Скрипці, Ю.Ю.Меметову, які господарюють на землях сільської ради.

Сільським головою проводиться активна робота з ветеранськими організаціями обох сіл (керівники: А.П. Рева – с. Чутівка, О.І. Меметов – с. Новий Іржавець).

Мирослав Боговик вдячний односельцям: і за підтримку на виборах, і за розуміння виробничих ситуацій, і за чуйність. Його робота - це реалізація мрій і задумів односельців, а їх ще багато попереду. Отож і роботи в сільського голови ще не на одне скликання.

Не випадково Чутівського сільського голову Мирослава Тимофійовича Боговика 28 жовтня 2011 року на установчих зборах обрано головою Оржицького районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, бо серед своїх колег він користується високою довірою і авторитетом.

Довідково: до складу Чутівської сільської ради Оржицького району входять два населених пункти – с. Чутівка (976 жителів) та с. Новий Іржавець (340 жителів). Серед об’єктів соціальної сфери в с. Чутівка – Будинок культури, бібліотека, ЗОШ І – ІІІ ступенів, ДНЗ «Дзвіночок», лікарська амбулаторія, відділення поштового зв’язку; в с. Новий Іржавець – Будинок культури, бібліотека, ФАП.