Аби почути проблеми населення сільської глибинки

6 лютого до Кунцівської сільської ради, що на Новосанжарщині, здійснила свій перший візит створена районною радою спеціальна виїзна група, метою якої є вивчення і вирішення соціально-побутових проблем мешканців особливо малочисельних населених пунктів. До її складу увійшли голови районної ради та райдержадміністрації Володимир Левицький і Сергій Шовкопляс, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Микола Плахотник, сільські голови, на території сільських рад яких знаходяться ці населені пункти, а також, у разі потреби, і представники інших служб району, громадських організацій та засобів масової інформації. Варто зазначити, що на території району є 29 таких населених пунктів.

 

Голови районної ради та райдержадміністрації, зокрема, побували у Собківці та Балівці, де мали можливість поспілкуватися з місцевими жителями. Разом з ними ці населені пункти відвідав і Кунцівський сільський голова Анатолій Підтоптаний.

Володимир Левицький та Сергій Шовкопляс запитували у місцевих жителів про те, чи влаштовує їх робота соціального працівника, які є проблеми в одиноких людей похилого віку, чи регулярно підвозяться продукти харчування та інші групи товарів, чи влаштовує їх забезпечення медичною допомогою, як працюють поштовики, як сільський голова та депутати сільської ради допомагають у вирішенні актуальних проблем… Люди із задоволенням вступали в розмову з представниками влади.

У Собківці керівники району зустрілися з пенсіонерами Галиною Нагайник та Василем Біжком. Люди дякували за роботу сільського голову та депутатів сільської ради, які прикріплені за їх населеним пунктом. Також вони розповідали про те, що є проблема із підвезенням дров для опалювання будинків. Голова районної ради та сільський голова пообіцяли посприяти з вирішенням цього питання. Крім того, Володимир Левицький попросив Анатолія Підтоптаного, аби той забезпечив жителів Собківки сигнальним примірником районної газети «Світлиця», аби люди мали можливість знати про останні події, які відбулися на території Новосанжарщини.

У Балівці виїзну групу з райцентру, крім жителів села, зустрічали депутат сільської ради Наталія Божинська та фельдшер Кунцівського ФАПу Людмила Божинська. Людей турбувало питання, пов’язане із поверненням абонентських книжок по оплаті за електроенергію. Також вони запитували про оплату грошового відшкодування за невикористаний у 2012-му скраплений газ. Одразу ж ці проблеми були вирішені головами районної ради та райдержадміністрації з керівниками відповідних служб у телефонному режимі. Також місцеві жителі розповідали про потребу облаштування у їх селі вуличного освітлення. Сільський голова Анатолій Підтоптаний відповів, що уся відповідна документація вже готова, однак поки що відсутні кошти для проведення цих робіт. Але, незважаючи на це, Анатолій Миколайович пообіцяв, що у цьому році він зробить усе для того, аби Балівка була освітлена у вечірній та нічний час.

Насамкінець, варто згадати, що наступного разу виїзна група по вивченню і вирішенню соціально-побутових проблем мешканців особливо малочисельних населених пунктів побуває у Веселці, Вовківці та Довгій Пустоші Драбинівської сільської ради.