Зміцнюють побратимне партнерство

15 жовтня голова Кобеляцької районної ради Юрій Тагадюк, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шабалтій, міський голова Олександр Ісип взяли участь у засіданні "круглого столу" з нагоди 20-ї річниці підписання договору про партнерство між Кобеляцьким районом і містом Зінген (Хоентвіль) Німеччина.

У роботі "круглого столу" також взяли участь керівники районних служб, підприємств, громадськість міста, члени "Ротарі" - клубу та учні загальноосвітніх шкіл району.

23 травня 1993 року був вперше підписаний договір, який мав зміцнити економічні, культурні та спортивні відносини, взаєморозуміння та дружбу між народами. Честь його підписати мали Представник Президента України Володимир Чернявський та Обер-бургомістр міста Зінген Фрідхельм Мьорле. Через десять років, у серпні 2003 року, договір про партнерські відносини був повторно підписаний головою районної державної адміністрації Олександром Копельцем та Обер-бургомістром Андреасом Реннером.

Що ж відбувалося протягом цих двадцяти років між містами-побратимами? Саме про це і згадували запрошені на "круглий стіл". Спершу виступив Володимир Чернявський, колишній голова райдержадміністрації, який стояв у витоків зародження дружби, добрим словом згадав Віллі Вайбеля, який понад двадцять років займався пошуковою роботою людей, які в роки війни працювали на заводах і фабриках Німеччини – "остарбайтерів". Запропонував присутнім переглянути фільм про співпрацю не лише між владою, а й простими жителями міст.

Велика увага у партнерських стосунках приділялася наданню гуманітарної допомоги. Неодноразово представники міста Зінген привозили не лише для Кобеляцької центральної районної лікарні ліки (антибіотики, інсулін), медичне обладнання, та надавали фінансову допомогу. Не залишились поза їх увагою і соціально незахищені верстви населення, велику допомогу німецькі друзі надавали територіальному центру соціального обслуговування, а це велосипеди та спецодяг для людей, які надають соціальні послуги.

Також завдяки їх допомозі зараз у місті працює дві пожежні машини, утеплено приміщення Дашківської загальноосвітньої школи, придбано меблі та обладнання для кухні та пральні у дошкільних закладах міста. Наші юні спортсмени мали можливість взяти участь у міжнародних змаганнях з футболу, волейболу, тенісу, які проходили у місті Зінген. Делегації, до складу яких входили керівники району разом з представниками громадськості, фахівцями з Кобеляцького району, неодноразово відвідували місто-побратим, мали можливість побачити, вивчити досвід європейського господарювання та перенести його на терени Кобеляччини. Також, наш район неодноразово відвідували друзі з Німеччини, які були приємно вражені гостинністю та теплим прийомом, українськими піснями у виконанні колективів «Калина» та «Чебреці».

Завершуючи засідання «круглого столу», голова районної ради Юрій Тагадюк подякував усім присутнім, які поділилися своїми враженнями від партнерських відносин, що тривають понад 20 років. Наголосив, що ми повинні і далі продовжувати їх, підкріпляючи новими зустрічами, обміном досвідом, залученням молоді до них.

Запропонував надіслати листа до новообраного Обер-бургомістра міста Зінген Бернда Хойслера, у якому привітати його з обранням на посаду, висловити слова вдячності Віллі Вайбелю за проведену ним роботу у зміцненні дружніх стосунків. Та висловив сподівання, що і новий очільник міста Зінген активно продовжить багаторічну справу українсько-німецького партнерства та спрямує всі свої зусилля на зміцнення дружби міст Кобеляки та Зінген.