Інформація від ГУ ДФС у Полтавській області

Робота зі зверненнями громадян по ГУ ДФС Полтавщини впродовж першого півріччя 2019 року

За повідомленням заступника начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Алли Рябкової, у січені-червені 2019 року до ГУ ДФС у Полтавській області надійшло 71 письмове звернення громадян, що на 46 звернень менше, ніж за відповідний період 2018 року.

Аналіз стану роботи зі зверненнями громадян показав, що питання, з якими найчастіше зверталися громадяни письмово стосувались роз’яснень норм чинного податкового законодавства. Основною причиною їх надходжень є постійні зміни в законодавстві. Громадяни зверталися до ГУ ДФС у Полтавській області з питань, які стосувалися: контрольно-перевірочної роботи (48), інформування про ухилення від сплати податків (11), реєстрації та обліку платників податків (5) , податку на доходи фізичних осіб (2).

Детальніше...

Внесено зміни до порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення та виключення неприбуткових підприємств, установ та організацій з Реєстру

29 травня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року N 423 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. N 440" (далі - постанова N 423).

У зв'язку зі змінами, внесеними Законами України від 07 грудня 2017 року N 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (далі - Закон N 2245) та від 23 листопада 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628), постанову Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року N 440 "Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру" (далі - постанова N 440) та Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - Порядок) приведено у відповідність до чинних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема уточнено умови включення релігійних організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр), скорочено строк розгляду контролюючими органами реєстраційних заяв неприбуткових організацій та спрощено процедуру включення їх до Реєстру.

Детальніше...

Про внесення змін до порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями

Лист Міністерства фінансів України від 08.05.2019 р. №24020-02/1-63/12399 щодо відображення у звітності платників податків за результатами І кварталу 2019 року операцій із врахуванням змін, внесених постановою КМ України від 24 квітня 2019 року №363 «Про внесення змін до пункту І Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» читайте тут.

Детальніше...

Легалізація доходів – джерело наповнення місцевих бюджетів та покращення рівня життя громадян

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому, благополуччя кожного міста, району Полтавщини залежить насамперед від його бюджету. Наповнення бюджету – це турбота про здоров’я полтавців, виховання й освіту підростаючого покоління, пенсійне забезпечення, піклування про людей похилого віку.

Приховування громадянами своїх доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах» негативно позначаються на наповненні бюджету.

Детальніше...

Понад 5,4 млрд. грн. податків і зборів надійшло до місцевих бюджетів Полтавщини впродовж першого півріччя

Зокрема, як відзначили в Головному управлінні ДФС у Полтавській області, за січень-червень 2019 року до місцевих бюджетів області зібрано податків та зборів, які контролюються ГУ ДФС у Полтавській області, в сумі 5 млрд. 469,9 млн. гривень. У тому числі по основних бюджетоформуючих податках надходження склали: по податку на доходи фізичних осіб – 3 млрд. 296 млн.грн.; податку на прибуток – 180,7 млн.грн., податку на майно – 714,5 млн.грн., в тому числі по земельному податку та орендній платі – 649 млн.грн.; єдиному податку – 554,1 млн.грн., в тому числі: з юридичних осіб – 74,3 млн.грн., з фізичних осіб – 346,1 млн.грн., з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% – 133,7 млн.грн.; рентній платі за користування надрами – 536,4 млн.грн.; акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 89,5 млн.грн., екологічному податку – 59,8 млн.грн., платі за ліцензії – 16,2 млн. гривень.

Детальніше...

Сторінка 1 з 441