Сумлінна праця полтавців на благо незалежної держави та рідного краю

Цими серпневими днями календар історії відраховує 20 річницю незалежності України. Нам судилося стати учасниками творення новітньої української історії та втілювати у реальність одвічну мрію нашого народу. Це велика честь і відповідальність перед власним сумлінням, родиною і прийдешніми поколіннями. Саме від кожного з нас залежить, якою бути нашій державі, як житимуть наші діти, онуки й правнуки.

Податкова служба - ровесниця незалежності нашої країни. Своєю напруженою працею, високим професіоналізмом та небайдужістю до майбутнього своєї країни, всі ми разом, і податківці і сумлінні платники податків, робимо свій внесок у подальше утвердження української державності, правового суспільства, забезпечення динамічного соціально-економічного та культурного розвитку України в цілому та Полтавського краю зокрема.

На сьогоднішній день Полтавська область, як і в попередні роки, є однією із бюджетоформуючих в державі. Останні три роки в області збереглась стабільність в нарощенні обсягів зібраних податків.

Так, якщо в 2008 році до бюджетів усіх рівнів податківцями полтавського краю було акумульовано 7,4 млрд.грн. платежів, то в 2010 році –вже 11,9 млн.грн., або з ростом в 1,6 рази.

До державного бюджету збір податкових надходжень  в 2010 році склав 9,7млрд.грн. і  зріс до 2008 року в 1,7рази. Нарощено обсяги по всіх бюджетоформуючих платежах.

Досить важливе значення податковою службою області приділяється наповненню доходної частини місцевих бюджетів. Так, до місцевих бюджетів надходження в 2010 році склали 2,2 млрд.грн. і зросли до рівня 2008 року на 19,8%.

Полтавщина зберігає  лідерство по надходженнях платежів і в поточному  році.

Так, за підсумками січня-липня 2011 р. мобілізовано платежів до бюджетів усіх рівнів в обсязі 9,1млрд.грн., що в 1,4рази перевищує минулорічні обсяги збору податків. Додатковий збір склав 2,7млрд.грн..

В державний бюджет мобілізовано платежів в сумі 7,6млрд.грн., або з ростом до минулорічних обсягів збору податків в 1,4рази.

Нарощено обсяги по всіх провідних платежах: по податку на прибуток – в 2,9рази, по збору податку на додану вартість –в 1,3рази, по акцизному податку з вироблених в Україні товарів – на 8,4відс., по рентних платежах за видобуті вуглеводні – в 2,6рази.

Системність у використанні наявних в області резервів, дає можливість області щомісячно виконувати планові показники по  збору податків до загального фонду державного бюджету, визначені ДПА України.

В місцеві бюджети області в звітному періоді поточного року надійшло платежів, які контролюються податковою службою області в сумі 1,5млрд.грн., що в 1,3рази перевищує минулорічні обсяги надходжень. Зросли надходження по всіх провідних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб – на 21,6%.

Планові бюджетні призначення по платежах до місцевих бюджетів, затверджені місцевими органами влади, за січень-липень 2011 р. по податках, які контролюються податковими органами області, виконано в повному обсязі (на 106,3%). Додатково акумульовано в місцеві бюджети 87,9млн.грн..

Усі ці здобутки – результат ефективної роботи високопрофесійного та досвідченого колективу податківців області.

Нині, і в подальшому, головним пріоритетом податкової служби області є своєчасне та в повному обсязі наповнення доходної частини бюджетів усіх рівнів, а позиція служби націлена на відкритість та партнерство із платниками податків – стане надійною запорукою цього.

З нагоди Дня Незалежності України, ми вітаємо усіх вас, хто своїми діями докладається до нашої спільної справи – розбудови нової європейської держави України. Сьогодні наше завдання, завдання усіх громадян України – зробити усе, аби наповнити незалежність нашої країни справжнім змістом, докласти максимум наших зусиль і снаги, аби наблизити пору розквіту України.

Управління масово – роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області.