Розпочався пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок»

В січні 2019 року в ДФС стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок».

Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам.

«На сьогодні нормативно визначено новий порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, на центральному рівні. Це – новий етап у спрощенні митних процедур, над яким в ДФС довго працювали. Розроблено  принципово нове, сучасне  програмне забезпечення для здійснення прямих комунікацій між ДФС та Казначейством, як у процесі обліку надходження коштів від підприємств, так і в процесі переведення коштів до Держбюджету», – розповів перший заступник начальника митниці Василь Воронько.

Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій  системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно у 2 фази.  Перша триватиме з 23 січня по 17 лютого 2019 року і проводиться на базі Київської та Київської міської митниць. До участі   залучені підприємства за їх згодою – за письмовим зверненням та у разі надходження коштів на «єдиний рахунок».

Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року та триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про  участь у проекті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.

Реквізити «Єдиного рахунку» для зарахування авансових платежів (предоплати):

Одержувач :  Державна фіскальна служба України

Код ЄДРПОУ : 39292197

Рахунок : 37341039292197

Банк : Державна казначейська служба України

МФО: 899998

З 18 березня   2019 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів (предоплати) на депозитний рахунок 3734,відкритий у Головному управлінні Держказначейства у м.Києві на ім'я Полтавської митниці ДФС,припиняється.

Василь Воронько зазначив, що у зв'язку з  цим підприємства – учасники зовнішньоекономічної діяльності повинні звернутися до митниці з заявками про повернення залишку коштів.

Звертаємо  увагу, що з 16 квітня 2019 року митне оформлення товарів підприємств через зазначені рахунки припиняється.

Головне управління ДФС у Полтавській області