З початку року до державного бюджету надійшло близько1 млн. гривень акцизного податку повідомили в ГУ ДФС Полтавщини

Як повідомив в управлінні контрою за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Полтавській області Віталій Чорнобривець, в січні 2019 року робота за напрямком контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів була спрямована на підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, протидії незаконному обігу цієї продукції.

За результатами роботи з початку року до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходження: акцизного податку в цілому до державного бюджету – 0,7 млн. грн.; акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів в сумі 16,9 млн. грн.; сплати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами - в сумі 1,9 млн. гривень.

Для виробництва підакцизної продукції підприємствам - виробникам у відповідності з чинним законодавством видано 29,8 млн. штук марок акцизного податку.

За результатами моніторингу декларацій акцизного податку, повноти і своєчасності сплати задекларованих зобов’язань, дотримання порядку реєстрації платників акцизного податку з пального, ведення обліку акцизних накладних в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) складено 39 актів камеральних перевірок, нараховано 0,2 млн.грн. штрафних (фінансових) санкцій з акцизного податку.

З метою контролю за дотриманням суб’єктами господарської діяльності норм та вимог чинного законодавства при здійсненні торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією здійснено 19 перевірок торгівельної мережі області, за результатами яких виявлено 12 порушень чинного законодавства, в тому числі 10 фактів реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими мінімальних роздрібних цін, встановлених на дані види продукції.

Відповідно матеріалів перевірок застосовано штрафні санкцій в сумі 0,12 млн. гривень.

У відповідності до чинного законодавства суб’єктам господарювання оформлено 505 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами (в тому числі 279 - алкогольними напоями та 226 - тютюновими виробами).

На виконання вимог Податкового кодексу України забезпечено виконання визначених завдань та функцій на трьох акцизних складах та трьох податкових постах, стосовно контролю за дотриманням установленого порядку виробництва, зберігання, відпуску спирту, горілки і лікеро-горілчаних виробів та цільовим використанням спирту.

Головне управління ДФС у Полтавській області