Щодо необхідності звернення до Полтавської митниці ДФС з заявками про повернення залишку коштів

В січні 2019 року в ДФС стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок».

Це принципово нова, сучасна система справляння митних платежів, яка відповідає кращим світовим митним стандартам.

Запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок.

Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД,           а завдяки автоматизованій  системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці. Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) проходить у  2 фази.

Перша розпочалася з 23.01.19 по 17.02.19.

Друга фаза - з 18.02.19 року та триватиме до 15.03.19 року.

Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про  участь у проекті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Реквізити «Єдиного рахунку»

для зарахування авансових платежів (предоплати):

Одержувач :  Державна фіскальна служба України

Код ЄДРПОУ : 39292197

Рахунок :  37341039292197

Банк :  Державна казначейська служба України

МФО:  899998

З 18 березня   2019 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів (предоплати) на депозитний рахунок 3734, відкритий у Головному управлінні Держказначейства у м.Києві на ім'я Полтавської митниці ДФС, припиняється.

У  зв'язку з  цим підприємства – учасники зовнішньоекономічної діяльності повинні звернутися до митниці з заявками про повернення залишку коштів.

Звертаємо  увагу, що з 16 квітня 2019 року митне оформлення товарів підприємств через зазначені рахунки припиняється.

Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання,   які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.

Головне управління ДФС у Полтавській області