Коли голова фермерського господарства є платником ЄСВ?

Головне управління ДФС у Полтавській області повідомляє, що фермерське господарство підлягає державній реєстрації як юридична особа або фізична особа - підприємець. Голова фермерського господарства, зобов’язаний сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за себе щокварталу до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ у випадках якщо він:

- зареєстрований як фізична особа - підприємець;

- є членом фермерського господарства, зареєстрованого як юридична особа (про що зазначено в установчому документі – Статуті) та не належить до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

При цьому він зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах як платник ЄСВ відповідно до п.5 прим.1 ч.І ст.4 Закону України від 8 липня

2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

Водночас, якщо голова фермерського господарства є засновником або іншою визначеною в Статуті особою, при цьому згідно з Статутом не є членом такого господарства, то він не є платником ЄСВ у розумінні п.51 ч.І ст.4 Закону №2464.

 

Головне управління ДФС у Полтавській області