Місія наглядової ради з питань реалізації проекту „Модернізація ДПС” відвідала Полтавщину

Зустріч податківців з експертами – членами наглядової ради з питань реалізації проекту „Модернізація державної податкової служби України-1”, які з робочим візитом перебували на Полтавщині, пройшла в конференц-залі ДПА у Полтавській області у форматі „круглого столу”. Представників місії привітав голова Комісії з проведення реорганізації ДПА у Полтавській області Володимир Задорожний, представивши гостям керівний склад обласного апарату податкової служби Полтавщини.

Заступник директора Департаменту розвитку та модернізації ДПС України, технічний керівник проекту „Модернізація ДПСУ-1” Андрій Чуприна зазначив: „Сьогодні, в умовах реформування податкової служби, відбувається кардинальна зміна відносин податкової служби з платниками податків. Фіскальні методи роботи замінюються сучасними та прогресивними підходами, орієнтованими, перш за все на партнерські стосунки з платниками податків та забезпечення їх належного сервісного обслуговування на європейському рівні”.

Експерт, член наглядової ради Матс Генріксон зі Швеції та консультант компанії „SIPU International AB” Ернст Меренгс з Голландії, присутні на зустрічі, відзначили, що їм цікаво побачити, як реалізується Програма модернізації державної податкової служби України не лише на центральному рівні, а саме на місцях, як податківці виконують свою роботу, які мають результати. Саме тому місії членів наглядової ради з питань реалізації проекту модернізації періодично відвідують регіональні податкові органи - цього разу їх зустрічали в ДПА у Полтавській області.

„Незважаючи на те, - підкреслив голова місії Матс Генріксон, - що мистецтво збирання податків в різних країнах різне, а методи адміністрування несхожі, проблеми, з якими стикаються представники податкової служби, в усіх державах – однакові. Тож і працювати над вирішенням цих питань потрібно разом.” „Технічне переозброєння підрозділів податкової служби в ході реалізації Програми модернізації ДПС – це лише частка практичної роботи. Більше уваги слід приділяти зміні ментальності у стосунках податківців та платників податків, побудові між ними міцних партнерських взаємин. І перший крок назустріч на цьому шляху повинен зробити саме податківець”, - переконаний Ернст Меренгс.

В ході зібрання керівники структурних підрозділів податкової адміністрації Полтавщини розповіли гостям про реалізацію процесів модернізації ДПС на Полтавщині, зупинившись на впровадженні нових прогресивних підходів і методів у роботі та результатах від їх застосування.

Проект „Модернізація державної податкової служби України -1”, перший крок в реалізації Програми модернізації ДПС, розпочався наприкінці 2003 року після ратифікації Верховною Радою України Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Результатом комплексного впровадження Програми модернізації ДПСУ стане трансформація моделі нинішньої податкової служби в потужну державну структуру європейського зразка зорієнтовану не на фіскальні, а на стимулюючі до добровільної сплати методи роботи.

Управління масово – роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області