Боротьба з продажем алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім триває

Відповідно статті Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” встановлені обмеження щодо продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Зокрема, забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років та особам, які не досягли 18 років. За порушення даної норми Закону передбачена відповідальність - застосування до суб’єкта господарювання фінансової санкції в сумі 6 800 грн.

Контролюючими органами області розроблено відповідний комплекс заходів стосовно запобігання продажу пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам.

За ініціативи Прокуратури Полтавської області в травні поточного року проведено міжвідомчу нараду керівників правоохоронних органів та органів виконавчої влади Полтавської області. За результатами наради  прийнято рішення стосовного спільних перевірок щодо контролю за додержанням суб’єктами господарювання встановлених законодавством обмежень щодо реалізації пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів  та цільових рейдів з метою профілактики пияцтва та інших шкідливих звичок  серед неповнолітніх у торгівельних та розважальних закладах області.

Результатами проведених працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України у Полтавській області та підрозділів  кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Полтавській області перевірок та спільних рейдів з профілактики пияцтва та інших шкідливих звичок серед неповнолітніх у торгівельних закладах області стало виявлення 44 порушень чинного законодавства, за результатами яких застосовано фінансові санкції на загальну суму 299,2 тис. гривень.

Крім того, підрозділами прокуратури та УМВС України в Полтавській області у січні - листопаді 2011 року до регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Полтавській області направлено 52 адміністративні матеріали про порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в частині продажу вказаних підакцизних товарів особам, що не досягли 18 років. За результатами розгляду матеріалів до суб’єктів господарської діяльності застосовано фінансові санкції на загальну суму 353,6 тис. гривень.

Також, за порушення вимог ст. 153 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо заборони продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, РУ Департаменту САТ ДПА України в Полтавській області в січні - листопаді поточного року прийняті рішення щодо анулювання ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

РУ Департаменту САТ ДПА України

в Полтавській області