Податок на нерухоме майно: як і кому сплачувати?

З 1 липня 2012 року відповідно до Податкового кодексу України запроваджується новий місцевий податок – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Порядок адміністрування зазначеного податку регламентуються статтею 265 Податкового кодексу України.

Податковим кодексом передбачені пільги зі сплати податку на нерухоме майно. Зокрема, від оподаткування звільняється житлова площа: для квартири - до 120 кв. м; для житлового будинку - до 250 кв. м. Ця пільга надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності. Податковий період для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, становить календарний рік, тобто триває з 1 січня по 31 грудня.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах (за 1 кв. м житлової площі):

- для квартир, житлова площа яких не більша за 240 кв. м. та для житлових будинків житлова площа яких не більша за 500 кв. м. — до 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м. та для житлових будинків площа яких більша за 500 кв. м. — 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року.

Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2012 року становить 1073 гривні.

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області