Діалог зацікавлених сторін

„Лише в процесі відвертого діалогу зацікавлених сторін може народитися конструктивне рішення”, - переконаний голова Громадської ради при Державній податковій адміністрації у Полтавській області, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля. Погоджуються з ним і у Державній податковій службі області. Саме тому основною метою зустрічі керівництва ДПС у Полтавській області з представниками підприємницьких кіл регіону та громадськістю стала відверта розмова з підприємцями, кваліфіковане роз’яснення їм окремих нюансів та аспектів змін у спрощеній системі оподаткування, розгляд та вирішення проблемних питань ведення малого та середнього бізнесу на Полтавщині.

Близько 500 осіб - платників податків та представників інститутів громадянського суспільства прийшли на зустріч з головою Державної податкової служби у Полтавській області Володимиром Задорожним, організовану податківцями в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

Темою спілкування стала спрощена система оподаткування обліку та звітності, проблемні питання, що найбільше цікавлять підприємців та шляхи їх вирішення. На сьогоднішній день на Полтавщині зареєстровано майже 35 тисяч СПД-фізичних осіб, що застосовують спрощену систему оподаткування, близько 4-х тисяч – СПД юридичних осіб „спрощенців”. Тобто тема нововведень для цієї категорії платників податків актуальна та є що обговорювати.

В ході зустрічі її учасники отримали нагоду не лише послухати фахівців податківців, які роз’яснили їм окремі актуальні зміни в законодавстві, а й особисто поспілкуватися з головою податкової служби області, поділитися з ним проблемами, що існують в бізнесових колах регіону та порадитися щодо можливих шляхів їх вирішення.

Під час кількагодинного спілкування чимало з учасників зібрання отримали відповіді на питання, що їх турбували. Всі інші залишили свої письмові побажання та пропозиції щодо покращення співпраці платників податків та податківців.

„Ми почули всіх вас, зрозуміли ваші очікування та побажання”, - звернувся до присутніх голова ДПС у Полтавській області Володимир Задорожний, - „в свою чергу, як представники податкової служби, ми зобов’язуємося відповісти на всі питання, що надійшли впродовж спілкування та довести ваші пропозиції до ДПС України з метою їх вирішення”.

Відповідаючи на запитання журналістів під час оперативного брифінгу організованого в рамках зустрічі з платниками податків Володимир Задорожний зазначив, що формат безпосереднього спілкування з представниками бізнесу, відкритий діалог або відверта бесіда, вже сам по собі вирішує окремі проблемні питання, адже усуває перепони на шляху до компромісу.

Також, голова ДПС в області висловив сподівання, що в майбутньому подібні зустрічі стануть традиційними та допоможуть грамотно будувати подальшу співпрацю та зміцнювати партнерські зв’язки між податковою службою та бізнесом. Підприємницька спільнота області підтримала цю ініціативу, визнавши такі зібрання дієвими та корисними.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області