Голова ДПС у полтавській області Володимир Задорожний провів діалог з платниками в онлайновому форматі

e-mail Друк PDF

Щорічна кампанія декларування традиційно викликає значну кількість запитань у громадян, які звітують перед державою про отримані ними протягом попереднього року доходи. Саме тому ця тема була обрана для обговорення під час чергової веб-конференції, що відбулася днями на всеукраїнському Інтернет-проталі „Бухгалтер.com.ua”. Цього разу з платниками податків спілкувався голова ДПС у Полтавській області Володимир Задорожний.

Про актуальність обраної теми свідчить той факт, що питання від платників податків почали надходити задовго до початку відкритого діалогу. Загалом же на всі питання, що надійшли на адресу веб-порталу, було надано вичерпні і доступні відповіді.

Популярність спілкування з платниками податків за допомогою Інтернет – ресурсів швидко набирає обертів, адже це дійсно зручний, швидкий та доступний кожному засіб вирішення актуальних питань податкового законодавства.

Докладна стенограма веб-конфернції та її огляд розміщені на всеукраїнському Інтернет-проталі „Бухгалтер.com.ua” (http://buhgalter.com.ua/conference/details/2550/), а до вашої уваги - найбільш цікаві запитання та відповіді на них.

Добрий день! Допоможіть будь ласка, потрібно чи ні подавати до податкової інспекції декларацію про дохід, якщо онука від бабусі в 2011 році отримала в дарунок частку статутного капіталу ТОВ, при вчиненні нотаріальної дії було сплачено податок? ДЯКУЮ!

Доброго дня! Дякую за питання! Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав регулюється статтею 174 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Відповідно до пп. 174.2.2. п. 174.2. ст. 174 ПКУ об'єкти спадщини, які успадковуються спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 (5%) вартості будь-якого об'єкта спадщини.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, декларація про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним до органу державної податкової служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Здравствуйте. Я ФЛ в 2011 году продал принадлежащие мне акции, полученные мною в процессе приватизации в обмен на приватизационные сертификаты. Буду подавать декларацию. Согласно п.170.2.8; п.165.1.40 Налогового кодекса, полученный мной доход, как я понимаю, не облагается налогом. Однако у меня нет никаких документов, подтверждающих, что эти акции я получил в обмен на ваучеры (их попросту не давали). Как мне необходимо поступить в этом случае, чтобы налоговый инспектор не насчитал сумму налога? Спасибо.

Доброго дня! Дякую за питання. Платник податку декларує результати операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 розділу ІV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ). Згідно з пп.170.2.8 п.170.2 ст.170 розділу ІV ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу: а) дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (у 2011 році – 1320 грн.); б) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному підпунктом 165.1.40 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу (сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації). У випадках, зазначених у підпунктах "а" і "б" цього підпункту, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, в таком вопросе: нужно ли физлицу подавать годовую декларацию, если в течение года он получал заработную плату от одного работодателя (менее 9410 грн. в месяц) и продал квартиру другому физлицу (Нюансы сделки: первая продажа; квартира находилась в собственности более 3-х лет; договор нотариально удостоверен; НДФЛ не уплачивался, так как согласно п. 172.1 НК доход от такой продажи не облагается налогом). Или обязанность по такой подаче считается выполненной согласно п. 179.2 НК и, соответственно, декларация не подается? Заранее спасибо

Доброго дня! Дякую за питання. Оподаткування доходу, отриманого платником податку від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна регулюється статтею 172 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Згідно із п. 172.1. ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Відповідно до п. 179.2 ст.179 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок (або такий дохід не підлягає оподаткуванню).

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області