Податковою міліцією здійснюється контроль за витратами бюджетних коштів

Одним із головних напрямів економічної політики держави є посилення контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, оскільки ця сфера в Україні вважається однією з найбільш корумпованих і задіяних в незаконному маніпулюванні бюджетними ресурсами.

З метою протидії зловживанням бюджетними коштами та державним майном, попередження втрат бюджету від незаконної діяльності в пріоритетних галузях і сферах господарювання, а також враховуючи актуальність проблеми боротьби з правопорушеннями, пов'язаними з державними закупівлями, податковою міліцією Полтавської області проводяться перевірки діяльності підприємств Полтавської області – учасників закупівель товарів і послуг за бюджетні кошти.

Так, у березні п.р. працівниками податкової міліції ДПС у Полтавській області викрито факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами одного з підприємств підприємства м. Полтави, що займається наданням послуг у сфері будівництва.

Проведеною перевіркою встановлено, що службові особи даного підприємства під час здійснення фінансово-господарської діяльності по бухгалтерському та податкових обліках відображали операції з придбання товарно-матеріальних цінностей від низки підприємств, з якими фактично взаємовідносин не мали, та використовували первинні бухгалтерські документи з їх реквізитами для незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

Внаслідок застосування такої схеми мінімізації податкових зобов'язань до Державного бюджету не надійшло податків на суму майже 2,5 млн. гривень. За даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків, зборів, обов'язкових платежів), вживаються заходи щодо відшкодування завданих державі збитків у вигляді несплачених до бюджету сум податків.

З початку року за матеріалами працівників податкової міліції області у сфері державних закупівель порушено 9 кримінальних справ, встановлена сума збитків по яких складає 9,5 млн. грн., а також попереджено 4 факти незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість на суму 2,4 млн. грн.

Викриті злочини у сфері державних закупівель найчастіше пов'язані з безпідставним завищенням вартості робіт, виготовленням підробних документів по проведенню робіт, які фактично не виконувались, постачанні товарів по суттєво завищеній вартості.

Отримані від розкрадання бюджетних коштів надприбутки легалізуються шляхом конвертації та отримання підроблених документів про нібито виконані роботи (поставки товарів) і розділяються між організаторами злочинних схем та іншими учасниками злочинної діяльності.

Проконвертовані таким чином грошові кошти використовуються на особисті потреби, фінансово-господарську діяльність власних підприємств і лише в останню чергу – на часткове виконання бюджетного замовлення.

Таким чином, замість запланованого економічного ефекту від виділення коштів з бюджету соціальні та інші цілі, відбувається їх розкрадання.

Саме тому керівництвом Державної податкової служби пріоритетним завданням податкової міліції на 2012 рік визначено контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, недопущення правопорушень у сфері державних закупівель, протидії зловживанням з бюджетними коштами та майном, попередження втрат місцевих бюджетів від незаконної діяльності.