Два полтавські підприємства-виробники паливно-мастильних матеріалів не сплатили до бюджету понад 5 млн грн.

У структурі промисловості Полтавської області досить значну роль відіграють підприємства нафтогазового комплексу, на які припадає левова частка збору податків, зборів, обов’язкових платежів у загальному обсязі надходжень коштів до державного бюджету. Разом із цим, висока рентабельність цієї сфери, залежність сучасного світу від енергоносіїв, зростаючий попит на пальне у сукупності з постійним ростом цін на нього, зумовлюють те, що паливно-енергетичний комплекс залишається одним із найбільш вражених кримінальними процесами.

Враховуючи актуальність даного питання, зусилля працівників податкової міліції Полтавської області спрямовані на виявлення та припинення порушень у сфері виробництва і обігу паливно-мастильних матеріалів.

У результаті проведеного комплексу заходів, в березні поточного року, виявлено два підприємства-виробника паливно-мастильних матеріалів, службові особи яких протягом 2009-2011 років здійснювали переробку нафти і газового конденсату та реалізовували готову продукцію кінцевим споживачам, не класифікуючи її як підакцизний товар. По бухгалтерській і податковій звітності підприємств, службові особи, шляхом зловживання службовим становищем, реалізацію паливно-мастильних матеріалів відображали як операції з продажу компонентів дизельного та автомобільного пального, що не відносяться до підакцизної групи товарів. Однак, проведені експертизи показали, що виготовлена продукція підприємств класифікується як підакцизна і, відповідно до ст..215 Податкового кодексу України, повинна оподатковуватися за відповідними ставками акцизного податку. Внаслідок застосування даних схем до бюджету не надійшло податків на суму понад 5 млн. грн.

Наразі органами державної податкової служби проведені позапланові документальні перевірки зазначених підприємств з питань дотримання вимог податкового законодавства по сплаті акцизного податку, за результатами яких встановлені фактичні об’єми відвантаженої підакцизної продукції та донараховано несплачені суми акцизного податку, а за фактами протиправної діяльності порушені кримінальні справи за ознаками ст.. 212 (умисне ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів), ст.. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) та 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

За матеріалами УПМ ДПС у Полтавській області