Першу річницю дії сервісу автоматичного відшкодування ПДВ на Полтавщині відзначили за „круглим столом”

Більше двадцяти представників великого та середнього бізнесу Полтавщини, серед яких і ті хто вже користується сервісом автоматичного відшкодування ПДВ, і ті хто поки що лише претендують на нього, зібралися в Державній податковій службі Полтавської області на засіданні „круглого столу”.

„Минув рік відтоді, як вперше було використано сервіс автоматичного відшкодування ПДВ. Час зробити певні висновки та прогнози на майбутнє”, - зазначив голова ДПС у Полтавській області Володимир Задорожний відкриваючи засідання. Так, в результаті проведеної роботи у 2011 році право на автоматичне відшкодування податку на додану вартість отримали 11 платників податків області, яким протягом звітного року відшкодовано близько 1 млрд.грн., що становить майже 73% відшкодованої суми податку в межах дії Податкового Кодексу України.

 

За три місяці 2012 року відшкодування в автоматичному режимі проведено 11 платникам податків Полтавщини на суму понад 391 млн.грн., що складає більше 90% відшкодованої суми податку в межах дії Податкового Кодексу України. Отже, за свідченнями податківців області, процедура автоматичного бюджетного відшкодування діє. Однак це не привід зупинятися на досягнутому та, більш того, одна з причин для вдосконалення механізмів та методів роботи у цьому напрямку. Зокрема, для розширення кола платників податків, які мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ в органах ДПС області постійно проводиться роз’яснювальна робота та приділяється особлива увага усуненню наявних розбіжностей між сумами податкового кредиту підприємств та сумами зобов’язань їх контрагентів.

З тим, що запровадження системи автоматичного відшкодування ПДВ є черговим кроком назустріч бізнесу погодилися і присутні на засіданні „круглого столу” представники підприємницьких кіл Полтавщини. Наприклад голова правління ПАТ “Полтавський завод медичного скла”, яке спеціалізується на виробництві та обробленні інших скляних виробів, Олександр Кудацький зазначив, що обсяг задекларованого у 2011 році підприємством доходу склав майже 260 млн.грн. Обсяг експортних операцій за 2011 рік становив близько 112 млн.грн. Того ж року сума автоматично відшкодованого підприємству ПДВ – склала майже 3 млн.грн. За січень-березень поточного року Полтавському заводу медичного скла відшкодували в автоматичному режимі понад 4,6 млн.грн.

Загалом в ході засідання присутні поділилися досвідом та дізналися від податківців про перспективи роботи сервісу автоматичного відшкодування ПДВ на Полтавщині. „Метою нашої зустрічі – було почути вас. З одного боку виділити переваги цього сервісу та вислухати відгуки його користувачів, а з другої сторони – проаналізувати ситуацію та з’ясувати, що заважає іншим отримувати відшкодування ПДВ в автоматичному режимі. Я вважаю, що ми виконали поставлені на сьогодні завдання та побудували плідний діалог”, - підсумував результати зустрічі Володимир Задорожний.

Під час засідання голова податкової служби області подякував всім платникам податків, які впродовж минулого року сумлінно виконували свої конституційні обов’язки, а трьом з них – вручив подяки за значний внесок до державного та місцевих бюджетів.

Ними стали: ВАТ „Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат”, яким за минулий рік до бюджетів всіх рівнів сплачено близько 900 млн.грн, ПАТ „Кременчуцький завод дорожніх машин”, який сплатив до скарбниць усіх рівнів понад 43 млн.грн та ПАТ „Полтавський завод медичного скла”, що поповнив бюджети майже на 24 млн.грн.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області