УПМ ДПС у Полтавській області звітує про проведену роботу

Вжитими заходами протягом січня-березня 2012 року працівниками податкової міліції Державної податкової служби у Полтавській області забезпечено надходження до Державного бюджету України 19,1 млн. грн. У сфері оподаткування викрито 35 злочинів, з яких 31 мають ознаки тяжких та особливо тяжких. Зруйновано 16 схем ухилення від оподаткування службовими особами підприємств різних форм власності, за умисне ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах за даними фактами порушені кримінальні справи за ч.3 ст. 212 Кримінального Кодексу України. По кримінальних справах до бюджету стягнуто майже 5 млн. грн. несплачених сум податків.

Зокрема, у ході реалізації пріоритетних напрямів роботи податкової міліції на 2012 рік, задокументовано і припинено діяльність 2 груп осіб, які організували і забезпечували діяльність так званих "конвертаційних центрів", що надавали послуги з незаконного формування податкового кредиту підприємствам-вигодонабувачам різних регіонів України та за винагороду здійснювали конвертацію безготівкових коштів у готівку.

Під час розслідування кримінальної справи, порушеної за ч.3 ст.212 КК України, припинено діяльність ряду фіктивних підприємств, які використовувалися для мінімізації податкових платежів, та незаконного виведення валюти за кордон, вилучено печатки СГД, зареєстрованих в офшорних зонах, а також грошову кошти в національній та іноземній валюті на суму 741,9 тис. грн.

Попереджено 7 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування з бюджету податку на додану вартість на суму понад 2,8 млн. грн. Основою цих злочинних схем слугували підприємства з ознаками "фіктивності", тобто створені або придбані з метою прикриття незаконної діяльності.

Так, порушено кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.15 та ч.4 ст.191 КК України відносно директора одного з акціонерних товариств м.Полтави, який при експорті товарно-матеріальних цінностей у бухгалтерській і податковій звітності відображав їх придбання від "фіктивного" підприємства, зареєстрованого у м. Луганську, чим незаконно формував податковий кредит з податку на додану вартість. За результатами перевірки зменшено бюджетне відшкодування ПДВ у розмірі понад 100 тис. грн.

У березні поточного року припинено незаконну діяльність службових осіб 2 підприємств-виробників паливно-мастильних матеріалів, які виробляли і реалізовували продукти нафтопереробки підприємствам ряду регіонів України без сплати до державного бюджету акцизного податку. За результатами проведених органами державної податкової служби документальних перевірок цих підприємств донараховано податків на суму понад 5 млн. грн.

При відпрацюванні ринку підакцизних товарів та протидії їх незаконному обігу, припинено реалізацію контрабандних тютюнових виробів іноземного та вітчизняного виробництва у містах Кременчук та Комсомольськ Полтавської області, з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму понад 350 тис. грн. За даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками ст. 204 КК України.

Інформація УПМ ДПС у Полтавській області