Наповнення бюджету через руйнування схем мінімізації сплати податків

Одним із основних напрямків роботи підрозділів податкового контролю Державної податкової служби полтавської області є підвищення рівня добровільної сплати податків через руйнування схем їх мінімізації. Як показує практика дієвий механізм реалізації зазначеного питання – це пильний контроль за діяльністю тих великих платників податків, які при значних обсягах валових доходів сплачують невідповідні суми податків. Саме тому перевірки „ризикових підприємств” та підприємств, які декларують від’ємне значення ПДВ впродовж січня-березня поточного року були в центрі уваги податкової служби області.

Так, протягом січня-березня поточного року підрозділами податкового контролю ДПС у Полтавській області було проведено 734 перевірки суб’єктів господарювання, 92 з яких були плановими. За результатами контрольно-перевірочної роботи донараховано всього узгоджених податкових зобов’язань – 23,5 млн.грн., зменшено збитки на суму – 30,4 млн.грн. та як наслідок упереджено несплату податку на прибуток у наступних податкових періодах на суму 6,3 млн.грн. Крім того, сума ПДВ, яка зменшена до відшкодування з бюджету склала 4 млн.грн.

В результаті роботи проведеної підрозділами податкового контролю ДПС у Полтавській області із донарахованих сум до Державного бюджету України було сплачено 16,7 млн.грн.

ДПС у Полтавській області