Акцент на діалозі з бізнесом та співпраці з громадськими організаціями

Про перші підсумки роботи реформованої податкової служби, пріоритетні цілі податківців та нову стратегію діяльності органів ДПС йшлося на розширеному засіданні Громадської ради при державній податковій службі у Полтавській області, що пройшло днями у Полтавському університеті економіки і торгівлі. Понад сотню представників малого та середнього бізнесу області, полтавських підприємств, що мають іноземні інвестиції, членів громадських організацій регіону та журналістів зібралися поспілкуватися з податківцями та членами Громадської ради.

Презентуючи перед присутніми нову стратегію роботи, що базується на перетворенні податкової з фіскального органу на сервісну службу, голова ДПС у Полтавській області Володимир Задорожний відзначив, що сьогодні ми вже можна говорити про певні результати від впровадження нововведень. Це зокрема, і зменшення кількості перевірок, і все активніше запровадження автоматичних механізмів адміністрування податків, і відкриття нових сервісів для клієнтів служби.

На окремий щабель по досягненню мети і успішній еволюції податкових відносин між державою та бізнесом слід поставити налагодження плідного діалогу з бізнесом та співпрацю податкової служби з громадськими організаціями - переконаний очільник податкової служби області - адже завдяки цим заходам на Полтавщині не лише зростають надходження до державного та місцевих бюджетів, а й неухильно зростає рівень добровільної сплати податків, який нині досяг вже 99,3%.

На порядок денний для обговорення було винесено широкий за своєю інформаційною насиченістю спектр питань. Серед них: підсумкироботи податкової служби області по наповненню бюджетів за 5 місяців 2012 року, основні пріоритети діяльності податкової міліції регіону, підсумки кампанії декларування, основні аспекти контрольно-перевірочної роботи податкових органів, правові питання податкової сфери та загалом впровадження податкової реформи й аналіз її впливу на місцевому рівні. Крім цього представник компанії „Research&Branding Group” ознайомив присутніх із результатами дослідження щодо якості інвестиційного клімату та рівня інвестиційної активності в Україні проведеного у квітні 2012 року.

„Практика показує, що всі проблемні питання, які існують чи то в бізнес-середовищі, чи у громадському секторі – необхідно озвучувати”, - зазначив під час зустрічі голова Громадської ради при ДПС у Полтавській області Олексій Нестуля: „Саме завдяки цьому ми разом визначимо всі гострі кути та знайдемо шляхи їх вирішення.” В ході зустрічі з’ясувалося, що питань для спільного вирішення між податковою та платниками податків в області ще вистачає. Але ж попит, як відомо, породжує пропозицію. Ось і цього разу, завдяки спільній зустрічі та жвавому обговоренню нагальних проблем члени Громадської ради разом з податківцями та підприємницьким загалом області визначили ряд пріоритетних питань для розгляду під час своїх наступних зустрічей, які за переконанням всіх присутніх вже перетворилися на звичні та традиційні.

Також в рамках засідання Громадської ради при ДПС у Полтавській області пройшов невеличкий брифінг голови Громадської ради Олексія Нестулі, голови ДПС у Полтавській області Володимира Задорожного та його першого заступника, начальника управління податкової міліції ДПС в області Миколи Матори із регіональними журналістами. Представників мас-медіа переважно цікавив новий формат роботи податкової служби та його практичне застосування. За словами керівництва податкової служби Полтавщини, головним в реформуванні служби є переорієнтація її роботи з фіскальних методів на сервісні та максимальне дистанціонування податківців від сумлінного платника податків на противагу порушникам податкового законодавства. „Ми не повинні займатися платниками податків, наша мета - неплатники” – підсумував спілкування з пресою керівник податкової міліції області Микола Матора.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області