Стягнення податкового боргу шляхом виставлення платіжних вимог на банківські рахунки платника податків

Згідно з нормами Податкового кодексу України органи державної податкової служби наділено правами та обов’язками, зокрема, щодо звернення до суду з метою стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 ст.95 Податкового кодексу визначено, що орган ДПС здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В поточному році податковими органами області проведено ряд заходів у напрямку відпрацювання підприємств, які не забезпечили своєчасну сплату податкових платежів до бюджету, в тому числі шляхом стягнення їх заборгованості за рахунок виставлення платіжних вимог на банківські рахунки. При цьому, значна увагу приділяється стану розрахунків з бюджетом підприємствами державної та комунальної форм власності. Цей напрямок роботи постійно перебуває на контролі керівництва ДПС у Полтавській області. Зокрема, головою ДПС у Полтавській області проведена робоча зустріч з представниками органів місцевого самоврядування, в ході якої досягнуто домовленості про погашення податкового боргу комунального підприємства м.Кременчука.

Протягом січня-травня 2012 року за результатами проведеної роботи до бюджету мобілізовано 10,2 млн.гривень.

Зокрема, постановами Полтавського окружного адміністративного суду задоволені подання Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції про стягнення з банківських рахунків податкового боргу підприємства, що займається водопостачанням. За результатами виставлення платіжних вимог у рахунок погашення податкового боргу такого платника до бюджету забезпечено надходження в сумі 3,2 млн.гривень.

Аналогічна робота проведена і з боржником, що займається будівництвом та реконструкцією доріг. Після отримання відповідного рішення суду від 12.04.12 шляхом виставлення платіжних вимог на його банківські рахунки до бюджету мобілізовано 5,1млн.грн., завдяки чому забезпечено повне погашення його податкового боргу.

Відділ погашення податкового боргу

ДПС у Полтавській області