Новий курс роботи податкової служби Полтавщини

2 липня Державна податкова служба України відзначає своє професійне свято – День працівника ДПС України. Пройшовши етап реформування та реорганізації, зазнавши кількісних та якісних змін, державна податкова служба сьогодні – це, перш за все, сервісна служба орієнтована на свого клієнта – платника податків.

Про перші результати перетворень, що сталися в податковій службі Полтавщини та підсумки роботи з якими податківці зустрічають своє професійне свято розповідає голова Державної податкової служби Полтавської області Володимир Задорожний.

Як і в цілому по Україні на Полтавщині виконуються першочергові завдання та впроваджуються в життя пріоритетні напрямки в роботі окреслені перед податківцями Головою державної податкової служби України Олександром Клименком. Серед них на перший план виходить адміністрування податків та надання послуг платникам. Ми сприймаємо платників податків як наших клієнтів та намагаємося забезпечити їм високоякісний сервіс. А потім вже очікуємо на результат – наповнення дохідної частини бюджету.

Підтверджуючи це мовою цифр скажу, що ще з 2011 року на Полтавщині зменшилася кількість перевірок юридичних та фізичних осіб. Заплановані перевірки підприємств за 5 місяців поточного року зменшилися майже на 40%, а кількість перевірок фізичних осіб в області скоротилася в цьому році на 50%.

На користь створення ефективної системи обслуговування платників податків свідчить і той факт, що нині в області вже функціонують 16 Центрів з обслуговування платників податків основною метою яких є забезпечення зручних та комфортних умов для виконання платниками податків своїх податкових зобов'язань. А до кінця першого півріччя цього року такі Центри діятимуть у всіх податкових органах області. За оцінками ДПС України, одним із найкращих і найсучасніших на даний час є Центр в головному офісі Кременчуцької ОДПІ. Розташований на площі 397 кв.м, кременчуцький сервіний Центр об'єднує три функціональних зали вікон. Обслуговування платників податків, а їх на обліку в інспекції понад 22 тисячі, проводиться 34 висококваліфікованими спеціалістами. Щодня Центр відвідують близько 500 клієнтів і всі вони отримують своєчасну та якісну допомогу.

Крім того з кінця травня поточного року розпочав свою роботу підрозділ реєстрації користувачів при ДПС у Полтавській області. Відтепер до 25 хвилин часу необхідно платнику податків, щоб безкоштовно отримати ключі та програмне забезпечення для подання звітності в електронному вигляді.

Володимире Петровичу, які результати роботи органів ДПС області у реалізації свого основного завдання – наповнення бюджетів?

Як і в попередні роки Полтавщина є одним з лідерів в Україні по наповненню державної скарбниці.

За підсумками січня-травня поточного року збір платежів до бюджетів усіх рівні становить близько 8 млрд.грн., що на 19,2%, або на 1,3 млрд. грн. перевищує минулорічні обсяги збору платежів.

До державного бюджету за звітний період поточного року мобілізовано понад 6,6 млрд.грн. платежів, що перевищує минулорічний рівень надходжень на 18,5%.

До того ж варто відзначити, що 4,7 млрд. грн., тобто 70,2% від загального збору податків в області надійшло до державного бюджету від великих, бюджетоформуючих платників податків області.

З початку року із 40 великих платників податків Полтавщини 25 збільшили свої надходження до державного бюджету на загальну суму понад 1,1 млрд.грн. Найбільший приріст збору забезпечили ПАТ "Укртатнафта" – на 482,7 млн.грн. (в т.ч. за рахунок росту акцизного збору на 428,7 млн.грн.), ВАТ „Полтавський ГЗК” – на 249,9 млн. грн. ( в т. ч. за рахунок росту податку на прибуток на 246,8 млн.грн.), ПАТ "Полтаваобленерго" – на 173,3 млдн.грн. (в т.ч. за рахунок росту ПДВ – на 165,0 млн.грн.); ПАТ "КВБЗ" – на 69,5 млн.грн. (в т.ч. за рахунок росту податку на прибуток на 65,3 млн.грн).

Загалом, серед 40 бюджетоформуючих платників податків області 4 СГД забезпечили майже 55% надходжень до державного бюджету, це: ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна" – 25,3% збору (1,7 млрд.грн.), ПАТ "Укртатнафта"-16,0% (1,1 млрд.грн.), ВАТ "Полтавський ГЗК" – 7,2% (478,2 млн.грн.) та СП "Полтавська газонафтова компанія" -5,6% (374,2 млн.грн.).

За січень-травень цього року до місцевих бюджетів по податках, які контролюються податковими органами області, мобілізовано понад 1,3 млрд.грн. платежів, що перевищує відповідний період минулого року на 23,5%. Збільшення надходжень забезпечено в обсязі 251,1 млн.грн.. Приріст надходжень забезпечено по всіх провідних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб –на 18,4%.

Планові бюджетні призначення, затверджені місцевими органами влади, за підсумками п’яти місяців поточного року в області виконано в повному обсязі (110 %). Місцеві бюджети додатково отримали 119,4 млн. грн.

Одним з основних принципів роботи податківців є допомога тим платникам податків, яким це необхідно, але й водночас жорсткий контроль тих, хто порушує податкове законодавство.

Як спрацювали в цьому напрямку підрозділи податкової міліції Полтавщини?

Слід зазначити, що поряд із такими пріоритетами роботи як контроль за надходженням та витратами місцевих і державних бюджетів, протидії фіктивному підприємництву та незаконній конвертації безготівкових коштів у готівку, на даний час перед податковою міліцією стоять і нові завдання серед яких: викриття податкових злочинів у сфері новітніх технологій, припинення незаконного виведення валюти за кордон в офшори, а також виявлення схем незаконного формування та відшкодування податку на додану вартість під час експортно-імпортних операцій.

Заходами, проведеними за участю підрозділів податкової міліції ДПС у Полтавській області, протягом січня-травня 2012 року забезпечено додаткові надходження до зведеного бюджету України в сумі 37,1 млн.грн., упереджено розкрадання 4,8 млн.грн. податку на додану вартість, по кримінальних справах відшкодовано збитків на суму понад 6,0 млн.грн., з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей вартістю 20,0 млн.грн.

У сфері оподаткування викрито 58 злочинів, з яких 46 мають ознаки тяжких та особливо тяжких. 27 викритих злочинів безпосередньо пов'язані з умисним ухиленням від сплати податків, у тому числі 25 – з несплатою податків в особливо великих розмірах за ознаками ч.3 ст.212 КК України.

Упереджено 14 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ з бюджету на суму понад 4,8 млн. грн., за якими порушено 3 кримінальні справи за ознаками ст. 191 КК України.

З початку року працівникам податкової міліції області було задокументовано і припинено діяльність 3-х груп осіб, які організували та забезпечували діяльність "конвертаційних центрів", що використовувалися підприємствами реального сектору економіки для незаконного формування податкового кредиту і ухилення від сплати податків. До складу цих "конвертаційних центрів" входило 11 фіктивних суб'єктів господарювання, створених або придбаних з метою прикриття незаконної діяльності. Вжитими заходами встановлено 22 реально існуючих підприємств-вигодонабувачів, які скористалися послугами СГД з ознаками фіктивності. За результатами проведених органами ДПС в області документальних перевірок цих підприємств донараховано до сплати в бюджет близько 6,1 млн. грн., до бюджету стягнуто 1,5 млн.грн.

Як на практиці реалізовуються нові підходи в роботі податківців, які завдання Ви перед собою ставите, і як намагаєтеся з ними впоратися?

Ще з початку року ми розпочали проводити зустрічі з представниками бізнесу у новому форматі, форматі відкритого діалогу або відвертої бесіди. Як показує практика, саме формат безпосереднього спілкування з платниками податків, зарекомендував себе як ефективний та результативний захід, адже сам по собі вирішує окремі проблемні питання та усуває перепони на шляху до компромісу. Всього з початку року в області було проведено близько 100 зустрічей керівництва податкових органів області з різними категоріями платників податків, присвячених широкому спектру питань. Особисто я провів 10 таких зустрічей, які охопили понад тисячу представників великого, середнього та малого бізнесу області. Зупинятися на цьому ми не збираємося. Ці зустрічі – це вже традиція, яка допомагає нам грамотно будувати подальшу співпрацю з платниками податків та зміцнювати партнерські зв’язки між податковою службою області та бізнесом.

Всі ці заходи дають нам можливість досягти високого рівня добровільної сплати податків платниками області, який на сьогодні становить - 99,3%.

Високий рівень добровільної сплати – це результат злагодженої роботи колективу податкової служби області з платниками податків. Чи маєте ви соратників та однодумців у своїй роботі окрім податківців?

Мені хотілося б відзначити важливу роль у співпраці податкової служби області з територіальним відділенням Всеукраїнської громадської організації Асоціації платників податків України у Полтавській області, Полтавським регіональним відділенням промисловців і підприємців, Обласним об’єднанням організації роботодавців, Регіональним фондом підтримки підприємництва по Полтавській області та Громадською радою, створеної при ДПС в області.

Окремо відзначу партнерство податкової служби області з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема у напрямку покращення умов обслуговування платників податків та збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів. Завдяки тісній співпраці податкової служби області та органів місцевого самоврядування відповідні Програми дій на 2012-2015 роки були прийняті сесіями Полтавської обласної ради та 27 сесіями міських та районних рад Полтавщини.

Підводячи підсумки та окреслюючи перспективи на майбутнє, я хочу подякувати всім партнерам та клієнтам податкової служби – платникам податків за той рівень співпраці, взаємодопомоги, відкритості та довіри, що існує нині в області. Сподіваюся на те, що дотримуючись саме такого курсу в роботі невдовзі сплата податків стане не примусовим обов’язком, а почесним волевиявленням для кожного полтавця!

Напередодні професійного свята Дня працівника ДПС України я хочу подякувати своїм колегам за професіоналізм, наполегливість та відповідальність при виконані покладених на них завдань, а також привітати їх. Зі святом Вас, шановні колеги, ветерани податкової служби, із Днем працівника державної податкової служби України! Бажаю всім Вам процвітання, ділової енергії та гармонізації співпраці. Міцного здоров’я Вам та Вашим родинам, нехай у Ваших домівках завжди панують мир, злагода та добробут!

 

Підготовлено відділом взаємодії із ЗМІ

та громадськістю ДПС у Полтавській області