Покращення рівня інвестиційного клімату на Полтавщині обговорювалось на засіданні обласного комітету економічних реформ

„ Увага податкової служби до підприємств з іноземними інвестиціями, створення їм сприятливих умов для ведення бізнесу є запорукою економічного розвитку таких підприємств та, як наслідок, поліпшення інвестиційного клімату як у регіоні, так і в країні”, - зазначив під час свого виступу на засіданні обласного комітету економічних реформ, яке відбулося днями у Кобеляцькій райдержадміністрації, голова ДПС у Полтавській області Володимир Задорожний. Засідання провів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко.

Наразі за даними досліджень якості інвестиційного клімату і рівня інвестиційної активності в Україні, проведеного фірмою „Research & Branding Group”, 63% американських, європейських, російських компаній – інвесторів, які брали участь в опитуванні, засвідчили, що інвестиційний клімат в Україні сприятливий для ведення бізнесу.

Одним з молодих підприємств з іноземними інвестиціями, яке здійснює свою діяльність на території Полтавської області, є ТОВ „Белгранком-Полтавщина” - структурний підрозділ Агропромислового холдингу „БЭЗРК-Белгранкорм” (Російська Федерація). Підприємство створене у 2008 році з метою виробництва і реалізації продукції рослинництва та тваринництва.

На засіданні представники підприємства підвели підсумки реалізації інвестиційного проекту з розвитку тваринницької галузі, а саме – реконструкції комплексу будівель та споруд під свинокомплекс на 2500 свиноматок у смт. Білики Кобеляцького району. В перспективі підприємства – спорудження свинокомплексу на 4800 свиноматок в селі Лучки Кобеляцького району.

За 2011 рік обсяги реалізації продукції, товарів, робіт, послуг склали 1,5 млн. грн., у першому кварталі цього року – 1,6 млн. гривень.

Своє бажання працювати у правовому полі підприємство підтверджує стабільним наповненням державної та місцевої казни. За 5 місяців поточного року підприємством сплачено податків та зборів до бюджетів усіх рівнів на суму 918,4 тис.грн., у тому числі податку на прибуток – 582,0 тис. гривень. До місцевого бюджету ним сплачено 336,4 тис. грн., що на 123,5 тис. грн. більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. Частка ТОВ „Белгранком-Полтавщина” в загальній сумі надходжень до місцевого бюджету Кобеляцького району складає 2 %.

Сумлінне ставлення підприємства до виконання своїх податкових обов’язків стало запорукою відповідних кроків назустріч від податкових органів. Зокрема, з дати реєстрації (грудень 2008 року) по червень 2012 року на підприємстві не проводилось жодної планової перевірки. У 2011 році підприємству відшкодовано 3,4 млн. грн. податку на додану вартість. Протягом поточного року підприємством заявлено до відшкодування податку на додану вартість на суму 12, 1 млн. грн., відшкодовано йому на розрахунковий рахунок – 9, 2 млн. гривень.

Безумовно, стабільна сплата податків, реалізація та подальше впровадження інвестиційних програм підприємства зумовлює високий рівень довіри іноземних інвесторів. Так, станом на 01.05.2012 року загальний обсяг інвестицій зі сторони Агропромислового холдингу „БЭЗРК-Белгранкорм” склав 180,2 млн.грн. (625,2 млн. руб.РФ).

 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДП у Полтавській області