Великі платники податків отримали європейську якість послуг

Великі платники податків потребують особливої уваги та виключного сервісу – саме таким принципом керувалась податкова служба, створюючи Центральний офіс по обслуговуванню „найвагомішої” категорії платників, презентація якого відбулась 28 травня 2012 у Києві.

Історія системи окремого обслуговування великих платників податків бере свій початок з 2000 року, коли у найбільших містах України утворилися спеціалізовані державні податкові інспекції по роботі з ВПП. Проте, значна кількість великих платників податків залишалась на обліку у звичайних податкових інспекціях, які не завжди в змозі забезпечити якісне податкове супроводження цієї категорії платників. Зважаючи на це та керуючись новою стратегією розвитку державної податкової служби, на початку року було проведено ряд заходів по створенню максимально досконалої, уніфікованої та, водночас, доступної системи обслуговування великих платників.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2012 року № 42 на базі СДПІ по роботі з ВПП у м. Києві утворено Окружну державну податкову службу - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків. Відповідним наказом ДПС України затверджено Структуру Центрального офісу, за структурними підрозділами закріплено функції та процедури.

Згідно наказу ДПС від 15 травня 2012 року спеціалізовані податкові інспекції по роботі з великими платниками податків у Сімферополі, Дніпропетровську, Кривому Розі, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Львові, Миколаєві, Одесі та Харкові підпорядковуються центральному офісу. Наступного року реорганізація торкнеться спеціалізованих інспекцій в містах Кривий Ріг, Миколаїв та Сімферополь, які приєднаються до спеціалізованих податкових інспекцій у містах Дніпропетровськ, Одеса та ДПІ у м. Сімферополі.

Якість таких сервісів Центрального офісу, як горизонтальний аудит та автоматичне відшкодування ПДВ, а також отримання послуг та консультацій від найбільш кваліфікованих спеціалістів вже мають змогу перевірити та оцінити великі платники податків України.

За критеріями, визначеними Податковим кодексом України (п.14.1.24), до великих платників податків відносяться юридичні особи, у яких обсяг доходу за останні чотири квартали перевищує 500 мільйонів гривень або сума сплачених до Держбюджету податків перевищує 12 мільйонів гривень.

Відповідно до ст.55 Господарського кодексу України, суб'єктами великого підприємництва є юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

На Полтавщині зареєстровано 40 великих платників податків, від яких у першому півріччі 2012 року до державного бюджету надійшло 5,6 млрд. грн. Це 71,5 відсотка від загальних обсягів надходжень в області. Найбільший приріст збору забезпечили ПАТ «Укртатнафта», ВАТ «Полтавський ГЗК», ПАТ «Полтаваобленерго», ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», ПАТ «Кременчуцький вагонобудівний завод».

Використання системного підходу до обслуговування великих платників податків дозволить створити максимально зручну та ефективну як для органів податкової служби, так і для платників модель адміністрування податків і зборів. Нововведення вже отримало схвальні відгуки фінансових експертів та самих платників, які висловлюють сподівання на те, що якісна робота єдиного централізованого офісу перетворить їх спілкування з податковою службою на легкий і необтяжливий процес та підвищить рівень надходжень до державної скарбниці.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області