Більш ніж 55 млн.грн. надходжень до бюджетів забезпечили податкові міліціонери Полтавщини

У ході реалізації основних напрямів роботи податкової міліції на 2012 рік, визначених керівництвом ГУПМ ДПС України, за підсумками січня-серпня поточного року у взаємодії з іншими структурними підрозділами органів ДПС податковою міліцією Полтавської області забезпечено надходження до бюджетів всіх рівнів понад 55 млн. грн., упереджено розкрадання 10,4 млн. грн. податку на додану вартість, по кримінальних справах відшкодовано збитків на суму 7 млн. грн.

Внаслідок проведеної роботи на пріоритетних напрямах діяльності, підрозділами податкової міліції Полтавської області викрито 74 злочини у сфері оподаткування, з яких 48 мають ознаки тяжких та особливо тяжких.

Порушено 31 кримінальну справу за ознаками ст. 212 КК України, пов'язаних з умисним ухиленням від сплати податків, у т.ч. 21 – в особливо великих розмірах за ч.3 ст. 212 КК України. Встановлена сума несплачених до бюджету податків складає 15,3 млн. грн., з метою їх повного відшкодування на майно посадових осіб накладено арешт на суму понад 25 млн. грн.

Протягом 8 місяців поточного року закінчено провадженням та направлено на розгляд суду 50 кримінальних справ, у тому числі 25 – за ухилення від сплати податків. По закінчених провадженням кримінальних справах відшкодовано збитків у сумі 4,8 млн. грн.

Спільно з іншими структурними підрозділами ОДПС встановлено 21 факт необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ на суму 10,4 млн. грн. По викритих злочинах, пов'язаних із розкраданням з бюджету податку на додану вартість, порушено 3 кримінальні справи за ознаками ст. 191 КК України, під кримінальним провадженням перебуває понад 1 млн. грн.

Задокументовано і припинено діяльність 3 груп осіб, які організували і забезпечували діяльність "конвертаційних центрів", що надавали послуги з незаконного формування податкового кредиту підприємствам-вигодонабувачам різних регіонів України та за винагороду здійснювали конвертацію безготівкових коштів у готівку. Порушені кримінальні справи за ознаками ч.2 ст. 366, ч.2 ст. 205 та ч.3 ст. 212 КК України.

За результатами відпрацювання реально існуючих СГД, які користувалися послугами "конвертаційних" центрів та СГД з ознаками фіктивності, до бюджету вже стягнуто 2,5 млн. грн. Порушено 4 кримінальні справи за ознаками ч.3 ст. 212 КК України відносно службових осіб СГД-вигодонабувачів.

Продовжується відпрацювання підприємств – учасників раніше викритих "конвертаційних центрів" – вилучено 615,3 тис. грн. готівкових коштів, вцілому, до бюджету забезпечено надходження 1,4 млн. грн.

У липні п.р. припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, злочинна діяльність учасників якого носить ознаки організованості. За наявними даними, загальний обіг проконвертованих коштів за період 2010-2012 років склав близько 92 млн.грн. При знятті готівки в банківській установі вилучено 35 000 тис. грн., на розрахункових рахунках фіктивних фірм заблоковано 444 209,7 грн.

У ході відпрацювань підприємств-учасників державних закупівель щодо протидії зловживанням бюджетними коштами та державним майном, за матеріалами податкової міліції порушено 20 кримінальних справ. Під кримінальним провадженням перебуває 19,3 млн. грн. До державного бюджету забезпечено відшкодовання збитків на суму 1 152,0 тис. грн., накладено арешт на майно на суму 6,5 млн. грн.

У сфері протидії незаконному обігу підакцизних товарів, працівниками податкової міліції області з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 20,6 млн. грн., порушено 10 кримінальних справ за фактами незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів (ст.204 КК України).

Ряд заходів проведено також на інших пріоритетних напрямах, зокрема:

- в паливно-енергетичному комплексі викрито 6 злочинів, з них 4 – за ознаками ч. 3 ст. 212 КК;

- у галузі будівництва викрито 18 злочинів, у т.ч. 10 – ознаками за ч.3 ст. 212 КК України;

- в агропромисловому комплексі виявлено 2 злочини, за якими органами прокуратури порушено кримінальні справи за ч.2 ст.364 КК України;

- за матеріалами податкової міліції порушено 3 кримінальні справи за фактами легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області

(за матеріалами УПМ у Полтавській області)