ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ В ОРГАНАХ ДПС ОБЛАСТІ

Відділ внутрішньої безпеки при ДПС у Полтавській області, податкові органи Полтавщини і ДПС України в цілому приділяють особливу увагу попередженню та профілактиці корупційних проявів з боку працівників державної податкової служби.

З метою попередження вчинення працівниками ОДПС області злочинів у сфері службової діяльності, корупційних правопорушень, а також порушень вимог чинного законодавства та власних актів ДПС України впродовж січня – серпня 2012 року працівниками відділу внутрішньої безпеки здійснено 366 профілактичних заходів, у тому числі, проведено 216 лекцій, виступів і бесід у колективах податківців, винесено 40офіційних застережень за результатами службових перевірок, здійснено 56 публікацій в пресі та 54 виступи по телебаченню та радіо.

За вказаний період проведено 103 службові перевірки (розслідування) інформацій щодо можливих порушень вимог чинного законодавства працівниками податкової служби, в тому числі 36 - за зверненнями громадян та юридичних осіб. При проведенні 31 перевірки відомості не підтвердились, в тому числі, при розгляді 26 звернень громадян та юридичних осіб.

До органів прокуратури для прийняття рішення передано 31 матеріал службових перевірок (розслідувань), в тому числі 8 матеріалів в порядку ст.97 КПК України.

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Полтавській області УВБ ДПС України органами прокуратури порушено 3 кримінальні справи за фактом вчинення злочинів працівниками податкової служби області та відносно працівника податкової служби за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.364 та ч.2 ст.367 КК України.

Складено 3 протоколи про скоєння адміністративних корупційних правопорушень.

Рішенням судів першої інстанції на винних осіб накладені адміністративні стягнення у вигляді штрафів у розмірі 850 та 170 гривень.

По одній адміністративній справі остаточного рішення судом не прийнято.

Забезпечується контроль за усуненням порушень, виявлених під час проведення службових перевірок та розслідувань, зокрема належного та об’єктивного розгляду керівниками органів ДПС Полтавської області різних рівнів подань відділу ВБ про вжиття заходів реагування.

Так, з початку року на адресу ДПС у Полтавській області та районних ДПІ відділом ВБ внесено 49 подань, які розглянуті належним чином.

За результатами проведених службових перевірок (розслідувань) вжито заходів реагування до 119 податківців, 3 працівника звільнено з органів ДПС.

З метою недопущення зайняття посад в органах податкової служби особами, які дискредитували себе або мають сумнівний кваліфікаційний рівень, з початку року перевірено 28 кандидатів на посади в органах ДПС області. За результатами перевірок заперечень щодо подальшого працевлаштування вказаних кандидатів до органів ДПС Полтавської області не було.

До відома платників податків! Для вас за цілодобовим телефоном (044)284-00-07 працює «гаряча» лінія «Пульс податкової», зателефонувавши на яку, ви можете висловити свої пропозиції та побажання щодо роботи служби або заявити про протиправні та корупційні дії працівників податкової служби. Працівники ДПС України не лише приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. «Пульс податкової» забезпечує зворотній зв’язок з платниками податків.

Крім того, ДПС України запроваджено єдиний телефонний номер 0-800-501-007, який працює щоденно з 8-00 до 20-00 години, крім суботи та неділі. За цим номером також можна повідомити про протиправні та корупційні дії працівників податкової служби та отримати консультацію з питань застосування податкового законодавства.

Вищевказані «гарячі» лінії створені з метою подолання противоправних та корупційних дій в органах ДПС.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області

(за матеріалами відділу внутрішньої безпеки при

ДПС у Полтавській області УВБ ДПС України)