Проблемні питання вирішуємо разом

З 1 січня 2013 року запроваджується новий місцевий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Очікується, що новий податок повинен стати основним джерелом наповнення місцевих бюджетів та інструментом, який перешкодить спекуляціям з нерухомістю.

Враховуючи актуальність даного питання Державна податкова служба у Полтавській області виступила з ініціативою провести тематичну зустріч, обмінятися інформацією та вирішити проблемні питання з цього приводу.

Нарада, присвячена введенню податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки відбулася в обласній державній адміністрації. На засіданні зібралися представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, податківці, юристи та керівники органів технічної інвентаризації регіону.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Віктор Животенко, який головував на засіданні, відзначив, що тема зібрання є актуальною та дуже важливою, адже новий податок покликаний забезпечити сталі надходження саме до місцевих бюджетів, а це обов’язково позначиться на добробуті полтавської громади.

Голова Державної податкової служби у Полтавській області Володимир Задорожний та його заступник Людмила Голуб звернули увагу присутніх на особливості справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та ознайомили присутніх із нормами Податкового кодексу України стосовно сплати даного податку.

Висловили свою точку зору щодо запровадження податку і керівники БТІ. Зокрема, в.о. голови Асоціації палати БТІ України, начальник Миргородського підприємства технічної інвентаризації та експертиз „Інвентаризатор” Неля Кумейська відзначила, що органи технічної інвентаризації регіону готові надати всіляку допомогу у створенні електронної версії відомостей необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Підводячи підсумки зустрічі, всі присутні погодилися направити відповідні пропозиції по врегулюванню питань, що виникли, у Київ для їх подальшого вирішення на законодавчому рівні.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області