Нові можливості для платників єдиного податку

Розвиток малого підприємництва серед фізичних осіб значним чином пов’язаний із застосуванням спрощених методів оподаткування доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності.

З 1 січня 2012 року набрав чинності Закон України від 04.11.2011 №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», яким внесено суттєві зміни до спрощеної системи оподаткування.

За 8 місяців п. р. по Полтавській області надійшло єдиного податку з фізичних осіб 69,3 млн. грн., що на 45,0 млн. грн., або у 2,9 разів більше надходжень за відповідний період минулого року. Значний приріст надходжень по єдиному податку демонструє переваги застосування нової моделі спрощеної системи оподаткування, яка дозволила з однієї сторони підприємцям самостійно обирати ставку оподаткування, яка відображає рівень обсягу ведення бізнесу, а з іншого боку - місцевий бюджет отримав позитивну динаміку росту надходжень.

Законом України від 05.07.12 № 5083-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні», який діє з 12.08.2012 року, розширено коло фізичних осіб - підприємців – платників єдиного податку за рахунок введення п’ятої групи, а також надано право платникам єдиного податку третьої групи у разі перевищення обсягу доходу 3 млн. грн. залишитися платником єдиного податку за умови переходу до п’ятої групи. Обрати п’яту групу платника єдиного податку фізичні особи можуть за умови відповідності їх сукупності таких крітеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб,

- обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн.

Відсоткова ставка єдиного податку для п’ятої групи платників єдиного податку встановлюється у розмірі 7 відсотків доходу – у разі сплати ПДВ та у розмірі 10% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

За детальною інформацією щодо обрання п’ятої групи платниками єдиного податку можна звернутися до податкових інспекцій за місцем реєстрації платників або в Інформаційно-довідковий департамент ДПС України за телефоном 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарного телефону) щодня з 8.00 до 20.00 години крім суботи та неділі, або надіслати листа на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області