Боротися за якість продукції та здоров’я нації закликали полтавські податківці

Боротьба з порушеннями при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів – була і є одним з важливих напрямків діяльності податкової служби. На цьому вкотре наголосив голова Державної податкової служби у Полтавській області Володимир Задорожний під час своєї зустрічі з керівниками найбільш розгалужених торгових мереж області, які реалізують алкогольні напої та тютюнові вироби.

На сьогоднішній день в області у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами працює близько 2,2 тисяч суб’єктів господарювання різних форм власності. Діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі вищезазначеною продукцією – налічується майже 6,5 тисяч. Впродовж січня – серпня поточного року до місцевих бюджетів області надійшло 15 млн.грн. плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. В тому числі від ліцензування роздрібної торгівлі за 8 місяців 2012 року надходження склали 12 млн.грн., що свідчить про значний внесок роздрібної торгівельної мережі в наповнення місцевих скарбниць та, як наслідок, поліпшення добробуту територіальної громади, - відзначив керівник регіональної податкової служби. „Метою нашої зустрічі – є спільна координація дій у запобіганні порушень у сфері торгівельної діяльності та контроль за реалізацією лише якісної продукції”, - підкреслив Володимир Задорожний.

Під час діалогу організатори зустрічі звернули увагу керівників торгівельних мереж, присутніх на зустрічі, на унеможливлення потрапляння на споживчий ринок області контрафактної та фальсифікованої продукції, яка нерідко є прямою загрозою життю та здоров’ю наших співгромадян. Зокрема, за результатами останніх відпрацювань податкової служби в області було виявлено низку фактів реалізації алкогольних напоїв за цінами нижчими за мінімальні, а також встановлено факти реалізації горілчаної продукції за нижчою ціновою категорією та ще й „в комплекті” з іншими продуктами харчування – від сухариків до рибних консервів. І хоча, фактично порушень мінімальної роздрібної ціни на горілчану продукцію в останньому випадку немає, постає логічне питання – про ціну „комплектного” товару.

„Наше перше завдання, як контролюючого органу, запобігти виникненню конфліктних ситуацій”, - відзначив перший заступник начальника управління податкової міліції Державної податкової служби у Полтавській області Геннадій Курілов, коментуючи організовану зустріч журналістам. „Ми намагаємося не заважати працювати, а навпаки, допомогти платникам податків здійснювати свою діяльність успішно, якісно та в рамках діючого законодавства. Адже від цього напряму залежить своєчасність та повнота бюджетних надходжень”, - підкреслив Геннадій Курілов.

Підсумовуючи результати зустрічі її учасники погодилися співпрацювати в напрямку протидії нелегальній торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, а керівники торгівельних мереж області зобов’язалися інформувати податківців про виявлення ними фактів фальсифікату, або ж сумнівної продукції за дешевими цінами, для проведення контролюючими органами подальших оперативних відпрацювань.

На завершення зустрічі податківці нагадали платникам податків про новий порядок заповнення платіжних документів затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 07.07.12 № 817 та закликали їх працювати у відповідності з його вимогами.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області