„Шкідлива звичка, що руйнує економіку”

Саме так назвав виплату зарплати у „конвертах” голова Державної податкової служби у Полтавській області Володимир Задорожний. „На превеликий жаль виплата заробітної плати в „конверті” на сьогоднішній день сприймається в нашому суспільстві майже як традиція, якої дотримуються, як деякі роботодавці так і працівники, традиція, яка в недалекому майбутньому обіцяє боляче вразити економіку регіону та держави в цілому й позбавити впевненості в майбутньому тих хто отримує та тих хто виплачує „тіньову” зарплату”, - переконаний Володимир Задорожний.

Легалізація доходів громадян – є одним з пріоритетних напрямків роботи податкової служби Полтавщини. Податківці області спільно з представниками виконавчих органів влади, органів міністерства внутрішніх справ та прокуратури проводять спільні рейди по виявленню неоформлених належним чином найманих працівників. Так з початку року завдяки вжитим заходам в регіоні виявлено близько 2 тисяч неоформлених найманих працівників, що в свою чергу забезпечило додаткові надходження до скарбниці в сумі майже 300 тис. грн. В ході роботи особлива увага приділяється тим підприємствам, які нараховували заробітну плату найманим працівникам на рівні нижчому за законодавчо встановлений розмір. Податківці проводять роз’яснювальну роботу з керівниками таких підприємств – „мінімізаторів”. За результатами цієї роботи, з початку року підвищили рівень виплати заробітної плати майже 2 тисячі підприємств області, що в свою чергу забезпечило додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб в сумі близько 1 млн.грн. Відповідна робота щодо збільшення розміру виплачуваної заробітної плати найманим працівникам проводиться із фізичними особами – підприємцями. Як результат, з початку року рівень виплати заробітної плати підвищили майже 1 тисяча фізичних осіб – підприємців, до бюджету додатково надійшло майже 300 тис. грн.

Для упередження порушень податкового законодавства під час виплати доходів громадянам, в області проводяться відповідні контрольно-перевірочні заходи, в ході яких виявляються факти виплати доходів громадянам без відповідного утримання податку на доходи фізичних осіб та неперерахування до бюджету належних сум податку. Так за звітний період в цьому напрямку було перевірено близько 20 фізичних осіб – підприємців та 60 юридичних осіб. За результатами проведених документальних перевірок донараховано майже 2,6 млн.грн., в тому числі основного платежу – близько 1,8 млн.грн., пені за несвоєчасне перерахування податку до бюджету – 283 тис. грн. та застосовано штрафних санкцій на загальну суму 518 тис. грн. До бюджету надійшло більш ніж 1,2 млн.грн. із донарахованих сум.

Державна податкова служба у Полтавській області й надалі продовжить наполегливо працювати в напрямку виведення заробітної плати з „тіні”, але ж набагато успішнішою ця робота стала б в партнерстві з платниками податків. „Об’єднаймо наші зусилля!”, звернувся очільник податкової служби області до роботодавців та працівників регіону: „адже від того наскільки впевнено, цілеспрямовано та твердо ми захищатимемо свої інтереси залежить майбутнє економіки нашої області та країни в цілому”, - підкреслив Володимир Задорожний.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області