Порушення у сфері автоперевезень – під пильним контролем

Гонитва за „довгим карбованцем” дуже часто провокує учасників транспортних перевезень порушувати правила, що діють у цій сфері бізнесу. Дуже прикро, коли такі горе-перевізники наражають на небезпеку не лише вантаж, а й життя, яке довірили їм люди.

Боротьба з порушеннями у галузі перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом знаходиться під постійною увагою підрозділів оподаткування фізичних осіб податкової служби Полтавської області. Податківці здійснюють перевірки спільно з органами ДАІ , ТУ Головавтотрансінспекції у Полтавській області, а також у складі робочих груп по легалізації доходів громадян, які створені при місцевих органах влади. Протягом січня - серпня 2012 року проведено 84 спільні перевірки, за наслідками яких встановлено 76 порушень податкового законодавства. Перевірками також встановлено 26 випадків здійснення діяльності без наявності відповідної ліцензії МТУ та відповідних дозволів органів місцевого самоврядування, складено 31 протокол про адмінпорушення, направлено до органу ліцензування матеріали по 16 суб’єктах господарювання, які здійснювали діяльність без придбання відповідної ліцензії. Виявлено також 5 громадян, які здійснювали свою діяльність без належного оформлення трудових відносин, та 20 громадян, які здійснювали діяльність без державної реєстрації.

Відповідальність за порушення безпеки перевезень доволі жорстка та цілком матеріальна: протягом 8 місяців поточного року „автоспритникам” донараховано податків та застосовано фінансових санкцій на загальну суму близько 1,1 млн. грн.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області