Громадське обговорення застосування норм податкового законодавства розпочалося з Полтавщини

Перший етап Всеукраїнського громадського обговорення „Практика та проблеми застосування податкового законодавства”, що проходитиме містами України протягом жовтня – листопада 2012 року, стартував у Полтаві.

„Подібне обговорення проходить в Україні вже вдруге, - зазначив перший віце-президент АППУ Василь Матвійчик. – Минулорічне обговорення було сконцентроване на питаннях пошуку методів громадського впливу на органи державної влади з метою захисту інтересів платників податків. Усі конструктивні пропозиції, що прозвучали під час минулого обговорення, були враховані та розглянуті на підсумковій конференції у Києві. Сподіваємось, що цьогорічні пропозиції допоможуть нам вдосконалити податкове законодавство та знайти спільну мову з проблемних питань”.

Активними учасниками заходу стали представники бізнесу, органів виконавчої влади, та місцевого самоврядування, громадських організацій, експерти та журналісти.

Серед проблемних питань, які піднімалися великими підприємствами області, було урегулювання строків прийняття законодавчих актів у сфері оподаткування з урахуванням того, що іноземні інвестори здійснюють бізнес – планування на рік на основі діючого податкового законодавства. Також цікавили платників вирішення питання з 1 січня 2013 року подвійної сплати авансових внесків з податку на прибуток та дивідендів.

Учасниками подібних заходів стануть також платники податків Вінниччини, Херсонщини, Дніпропетровщини Луганської та Тернопільської областей. А підсумком стане міжнародна конференція, яка відбудеться 15 листопада у Києві.

За результатами обговорення учасниками конференції було ухвалено Резолюцію, в якій викладено пропозиції з подальшого розвитку та удосконалення системи оподаткування.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області