Великі платники податків Полтавщини забезпечують майже 80% надходжень області до Державного бюджету

За підсумками січня – листопада 2012 року податковою службою Полтавської області до бюджетів усіх рівнів мобілізовано понад 17 млрд. 459 млн.грн. платежів, що більш ніж на 12%, або майже на 1 млрд. 887 млн.грн. перевищує минулорічні обсяги платежів. Збір платежів до державного бюджету склав майже 14 млрд. 367 млн.грн., що на 11%, або на 1 млрд. 383 млн.грн. перевищує обсяги збору платежів за відповідний період минулого року.

За звітний період поточного року в області забезпечено приріст збору платежів до державного бюджету у сільському господарстві, промисловості, транспорті та зв’язку, а саме: транспорті і зв’язку – майже на 86%; сільському господарстві – більш ніж на 34%; промисловості – понад 11%. Зокрема питома вага промисловості у загальних надходженнях до зведеного бюджету склала понад 92%. Найбільші суми додаткових надходжень забезпечили: підприємства переробної промисловості – понад 1млрд. 68 тис.грн.; добувної промисловості – майже 102 млн.грн.; виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – більш ніж 160 млн.грн. Загалом, збір платежів від підприємств промислового комплексу області за 9 місяців 2012 року забезпечено на рівні 111,1% від рівня збору аналогічного періоду минулого року та становить 13,3 млрд.грн.

Від великих платників податків області за січень-листопад 2012р. до державного бюджету надходження податків та зборів склали понад 10 млрд.грн, що становить близько 71% від загального збору платежів по області. Ріст збору податків від великих платників до аналогічного періоду минулого року становить майже 11% або 978,4 млн.грн. та забезпечений за рахунок збільшення надходжень акцизного податку - на 15% або 749,1 млн.грн. і податку на додану вартість – на 25% чи 343,8 млн.грн. У січні-листопаді 2012 року з сорока великих платників податків області - 22 збільшили надходження до державного бюджету на загальну суму 1,4 млрд.грн. При цьому, чотири великих платника податків Полтавщини забезпечили майже 80% надходжень до Державного бюджету, а саме: СП "Полтавська газонафтова компанія", ТОВ "Промислова комплектація", ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна" та ПАТ "Укртатнафта". Для об’єктивності слід відзначити, що по двом останнім платникам податків значні надходження забезпечені за рахунок акцизного податку.

Ефективно працює податкова служба області і над наповненням доходної частини місцевих бюджетів. Так за 11 місяців 2012 року суб’єктами господарювання Полтавщини до місцевих бюджетів області сплачено платежів на загальну суму майже 3 млрд. 92 тис.грн., що на 19,5%, або на 503,6млн.грн. перевищує минулорічні обсяги надходжень. Збільшились надходження по всіх основних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб – майже на 16%, або на 283,8 млн.грн. Планові бюджетні призначення по платежах до місцевих бюджетів, затверджені місцевими органами влади, за підсумками січня-листопада 2012 року, податковою службою області виконані на 105%, понадпланові надходження склали 146 млн.грн.

Олена Слончак

начальник управління прогнозування, аналізу,

обліку та звітності ДПС у Полтавській області