Електронне звітування за допомогою касової техніки – швидко та просто

Починаючи з 1 січня 2013 року наберуть чинності зміни до Закону України „Про застосу¬вання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громад¬ського харчування та послуг” якими передбачено створення реє¬страторами розрахункових операцій контрольних стрічок в електронному вигляді. Тож враховуючи актуальність даної теми Державна податкова служба України організувала проведення тематичних семінарів з питань електронного звітування за допомогою касової техніки по всій країні.

Днями такий семінар пройшов і у Полтаві в приміщенні управління податкової міліції ДПС у Полтавській області. В семінарі, який проводив начальник відділу контролю за проведенням готівкових розрахунків ДПС України Павло Сидоров, крім працівників податкової служби області взяли участь полтавські підприємці, які використовують у своїй роботі реєстратори розрахункових операцій, а також сервісні організації, що обслуговують касові апарати.

В ході обговорення питань порядку денного учасники семінару дійшли висновку, що запровадження контрольної стрічки в елект¬ронному вигляді безумовно є позитивною тенденцією та призведе до спрощення документообігу. Зокрема, це дасть змогу суб'єктам господарювання не друкувати на папері й не зберігати протягом трьох років паперову контрольну стрічку РРО, а також, у разі використання сучасної касової техніки – не подавати щомісяця звітність про викорис¬тання РРО до ДПС України. Крім того, запровадження електронної контрольної стрічки для деяких видів готівкових операцій дасть змогу ще більше скоротити кількість контрольних заходів від податкової служби, а виявлення порушників податкового законодавства стане можливим завдяки використанню винятково аналітичних методів роботи.

На завершення роботи семінару Павло Сидоров надав вичерпні відповіді на численні запитання учасників наради та подякував їм за плідне спілкування та розуміння.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області