Більш ніж 15,5 млрд.грн. мобілізовано до Державної скарбниці податковою службою Полтавщини

Як і в попередні роки Державна податкова служба у Полтавській області входить до першої п’ятірки основних бюджетоформуючих областей держави, таких як Дніпропетровська, Донецька, Харківська та м. Київ. За підсумками роботи податкових органів області у минулому 2012 році - тенденція нарощення обсягів збору платежів до бюджетів усіх рівнів збереглася. Зокрема, за січень-грудень 2012 року податковими службами області до бюджетів усіх рівнів було акумульовано майже 19,0 млрд.грн. платежів, або на 7,1% більше, ніж у 2011 році. До державного бюджету в звітному році мобілізовано більш ніж 15,5 млрд.грн. платежів, що на 4,7% перевищує обсяги збору січня-грудня 2011 року.

Більш ніж 92% загальних надходжень до державного бюджету забезпечив промисловий комплекс області. Будівництво, з обсягами збору податків 337,3 млн.грн., займає друге місце в наповненні державного бюджету. Надходження платежів від підприємств торгівлі склали 294,7 млн.грн. Надходження до державного бюджету від підприємств транспорту та зв’язку становлять 194,8 млн.грн.

Зберіглася тенденція по збільшенню надходжень і до місцевих бюджетів області. Так, протягом минулого року, до місцевих скарбниць Полтавщини було мобілізовано понад 3,4 млрд.грн. платежів, що на 19,7% більше, ніж у 2011 році. Зросли надходження по всіх основних платежах, зокрема по податку на доходи фізичних осіб – на 15,4%. Додатково місцеві бюджети Полтавщини отримали 561,2 млн.грн. платежів, з них податку на доходи фізичних осіб -307,2 млн.грн..

Людмила Овчаренко

заступник начальника управління прогнозування,

аналізу, обліку та звітності ДПС у Полтавській області