Підсумки роботи підрозділів податкової міліції ДПС у Полтавській області у 2012 році

Оперативно-службова діяльність підрозділів податкової міліції області у 2012 році орієнтовна на виконання 7 основних напрямів роботи, визначених на початку року керівництвом ГУПМ ДПС України з метою детінізації економіки.

У ході реалізації вказаних напрямів роботи, за підсумками 2012 року (до набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України) підрозділами податкової міліції Полтавської області викрито 99 злочинів у сфері оподаткування, 38 з яких (38,4%) мають ознаки тяжких і особливо тяжких. 27 викритих злочинів пов'язані і з умисним ухиленням від сплати податків (за ознаками ст. 212 КК України), у т.ч. 13 – в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 КК України).

З початку дії нового КПК до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 135 інформацій про кримінальні правопорушення та розпочато по них кримінальні провадження. З вказаних проваджень 30 кваліфікуються за тяжкими злочинами, у т.ч. 25 – за ознаками ч.3 ст. 212 КК України.

За участю підрозділів податкової міліції у п.р. до зведеного бюджету надійшло коштів на суму 67,1 млн. грн., завдяки вжитим заходам за рахунок відшкодування збитків по кримінальних справах додатково забезпечено надходження 5,7 млн. грн., а також накладено арешт на майно осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів на суму 25,5 млн. грн.

Спільно з іншими структурними підрозділами ОДПС області встановлено 28 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ на суму 137,5 млн. грн. По викритих злочинах, пов'язаних із розкраданням з бюджету податку на додану вартість, порушено 4 кримінальні справи за ознаками ст. 191 КК України, а також після набрання чинності КПК розпочато 1 кримінальне провадження за фактом незаконної заяви на відшкодування ПДВ з бюджету службовими особами одного з бюджетоформуючих платників податків області.

Всього ж відносно службових осіб СГД, внесених до Реєстру великих платників податків, порушено 3 кримінальні справи та розпочато 5 кримінальних проваджень.

Протягом 2012 року задокументовано і припинено діяльність 3 груп осіб, які організували і забезпечували діяльність "конвертаційних центрів", що надавали послуги з незаконного формування податкового кредиту підприємствам-вигодонабувачам різних регіонів України та за винагороду здійснювали конвертацію безготівкових коштів у готівку. Ймовірні втрати бюджету від діяльності вказаних конвертаційних центрів становлять 22,3 млн. грн. За результатами проведених заходів ініційовано документальні перевірки 29 встановлених підприємств-вигодонабувачів. За результатами проведених документальних перевірок донараховано 6,5 млн. грн. несплачених податків, зменшено валові доходи і витрати на суму 2,6 млн. грн., зменшено податкові зобов'язання та податковий кредит з ПДВ на суму 3,0 млн. грн.

Відносно службових осіб СГД-вигодонабувачів за фактами порушень податкового законодавства відкриті 3 кримінальні провадження за ознаками ст. 212 КК України, а також 5 кримінальних проваджень за іншими статтями КК.

Під час відпрацювання підприємств-учасників державних закупівель на предмет виявлення фактів зловживань бюджетними коштами і державним майном, за матеріалами податкової міліції порушено 20 кримінальних справ на загальну суму 17,8 млн. грн. До державного бюджету забезпечено відшкодовання збитків на суму 1 152,0 тис. грн., накладено арешт на майно на суму 6,5 млн. грн.

У ході протидії незаконному обігу підакцизних товарів, працівниками податкової міліції області з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 21,3 млн. грн., порушено 9 кримінальних справ за фактами незаконного виготовлення і збуту підакцизних товарів (ст.204 КК України) та 1 кримінальну справу за фактом підроблення та використання марок акцизного податку (ст. 216 КК України).

ШТАБ УПМ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ