Щодо змін, пов'язаних із обранням або переходом на спрощену систему оподаткування та внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку

Починаючи з 17.12.2012 року взяття на облік платників податків в органах Державної податкової служби підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців. Наказом ДПС України від 06.11.2012 №1146 скасовано видачу довідки органом ДПС про взяття на облік платника податків за формою №-4-ОПП для фізичних осіб - підприємців. При цьому для платників податків, для яких законом установлено особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі, залишено формування органом ДПС довідки про взяття на облік за формою №4-ОПП.

У зв'язку з вищезазначеними змінами, при подачі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування приватними підприємцями (обрання або перехід на спрощену систему оподаткування та внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку) платником в заяві не заповнюється - номер реєстрації в органі державної податкової служби та дата взяття на облік в органі державної податкової служби.

Разом з тим, для суб'єктів господарювання - фізичних осіб при подачі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування не передбачено законодавством додання інших документів (довідок, дозволів, договорів, тощо).

Крім того, з метою покращення рівня адміністрування податків, свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб'єктом господарювання заяви.

Зокрема, для новостворених платників, які обирають спрощену систему оподаткування, свідоцтво видається у день отримання органом ДПС заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області