Податкова міліція проводить операцію "Акциз"

Наприкінці минулого року Головним управлінням податкової міліції ДПС України розпочато комплекс спеціальних заходів під умовною назвою "Акциз", метою яких є підвищення рівня сплати акцизного податку, посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, активізація заходів щодо протидії їх незаконному обігу.

З початку проведення операції, працівниками податкової міліції Полтавської області спільно з працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, підрозділів податкового контролю ОДПС області, а також інших контролюючих органів, проведено понад 60 перевірок фізичних і юридичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів.

За результатами перевірочних заходів встановлено 53 порушення чинного законодавства, до порушників застосовано штрафних фінансових санкцій на суму 236,4 тис. грн., складено 8 протоколів про адміністративні правопорушення, анульовано 1 ліцензію на роздрібну торгівлю горілчаними виробами. Податковою міліцією з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму близько 120 тис. грн.

Крім цього, встановлено порушення, відповідальність за яке передбачена Кримінальним кодексом України. Інформацію про правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження.

Так, в рамках проведення спеціальних заходів, на території однієї з оптових торгівельних установ обласного центру виявлено понад 2 тисячі пляшок горілчаних виробів, якість яких, так само як і справжність наклеєних на них марок акцизного податку, викликало у працівників податкової міліції сумнів. Вказані алкогольні вироби реалізовувалися на території міського ринку.

Відповідно до отриманих дозволів суду, працівниками податкової міліції проведено огляд складського приміщення та вилучено недоброякісну горілчану продукцію на суму понад 60 тис. грн.

Зразки горілчаних виробів і марок акцизного податку направлено у відповідні державні органи для проведення експертних досліджень. На даний час здійснюється досудове розслідування за ознаками ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

ШТАБ УПМ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ